צילום: נתי שוחט / פלאש 90

הפרקליטות דורשת מהמשטרה לחקור את המפעל שהפלה עובדים חרדים

לאחר פניית ארגון בצלמו ליועץ המשפטי לממשלה וליחידה למאבק בגזענות, פרקליטות המדינה פנתה למשטרה בדרישה לחקור את מקרה מפעל נובה מד בו הודרו חרדים מעבודתם. בצלמו: "אין כל ספק כי המדובר בגזענות בוטה וחובה להלחם בה"

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

פרקליטות המדינה פנתה למשטרה בדרישה לחקור את מקרה מפעל נובה מד בו הודרו חרדים מעבודתם. זאת לאחר פניית ארגון בצלמו ליועץ המשפטי לממשלה וליחידה למאבק בגזענות.

מפעל נובה מד בירושלים הינו מפעל העוסק בייצור עזרים רפואיים שונים. במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה עסק המפעל בייצור מטושים לבדיקת הדבקות בנגיף. במהלך התקופה עת שטף גל הסתה את המגזר החרדי, ביקשו במפעל מעובדיהם החרדים שלא להגיע מחשש כי ידביקו אחרים. לאחר התערבות גורמים שונים הוחלט במפעל על משמרת נפרדת לבני המגזר החרדי.

מחיר הגזענות: בדיקה פלילית בפרקליטות נגד המפעל שהפלה חרדים

כנגד המגזר החרדי התנהלו בתקופה האחרונה אירועי גזענות 'בשצף קצף'. הפרקליטות טענה בכל פעם בה עלה החשש לגזענות כי המגזר החרדי אינו מוגדר כגזע ומשכך, אינה מוצאת מקום לפעול כנגד המסיתים- כדוגמת רון קובי ואחרים. ח"כ יעקב אשר יזם הצעת חוק כי החרדים אף הם נכללים בחוק האוסר על אפלייה הסתה וגזענות.

במקרה האמור, החליטה הפרקליטות לפעול. מתלונה שהועברה על ידי ארגון זכויות האדם בצלמו ליחידה למאבק בגזענות וליועץ המשפטי לממשלה, אשר העבירו לפרקליטות שדרשה מהמשטרה לחקור את המקרה. המקרה הועבר לשולחנו של ראש אגף החקירות במשטרה לאחר הדירשה לחקור את המקרה. ראש האגף צפוי לפתוח בחקירה ובדיקת העובדות ולפעול בהתאם.

מארגון זכויות האדם בצלמו נמסר: "החלטת הפרקליטות ושינוי המגמה הינו צעד מבורך. אין כל ספק כי המדובר בגזענות בוטה וחובה להלחם בה בכל הכלים המשפטיים והפליליים. ארגון בצלמו ימשיך ללוות את הפרשה עד למיצוי ההליכים עם המנהלים הגזעניים."

2 תגובות

תאמינו לי שמגיע להם…יש חרדים שהם אנשים זהב ששמים בכיס הקטן חילוני..לסיכום הכל תלוי באדם..מה הקשר חרדים..אדם יכול ללכת אם שטרימל ולהתנהג זוועה בביתו או בסביבה שהוא חי בה.וגם תלוי בבריאות של האדם הנפשית והגופנית ומה עבר אותו אדם בחייו…בקיצור הווי דן כל אדם לכף זכות..אין על התורה שלנו היא מצילה אותנו משנאה וקטטה..מי שזכה בתורה זכה בחיים.מ

הפרקליטות עצמה גזענית שעשו עליהום על דרעי בגלל שהוא ספרדי מרוקאי ומצליח כזכור. ועוד יותר המשטרה גזענית שמתיחסים לחרדים גרוע יותר מאוייבנו הערבים …
הם יטפלו בגזענות חה חה חה…….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן