העירייה הודיעה כי בתום ערכת מצב ולאחר הכרעתם של גדולי ישראל שליט"א הוחלט שהחל מיום ראשון הקרוב ישובו גני הילדים ללמידה מלאה בהתאם לכללי והנחיות משרד הבריאות. בנוסף, גם מערכת החינוך המיוחד תשוב לפעילות מלאה לרבות מערך ההסעות

עיריית בני ברק הודיעה הצהריים כי לאחר ישיבת הערכת מצב שהתקיימה בלשכת ראש העיר, אברהם רובינשטיין, בהשתתפות צוות החמ"ל העירוני וראשי אגף החינוך ולאחר הכרעתם של גדולי ישראל שליט"א, הוחלט כי החל מיום ראשון הקרוב – כג אייר (17/5/20), ישובו גני הילדים ללמידה מלאה בהתאם לכללי והנחיות משרד הבריאות.

בנוסף, גם מערכת החינוך המיוחד תשוב ביום ראשון הקרוב לפעילות מלאה לרבות מערך ההסעות. בעירייה מדגישים כי למרות ההחלטה, שמורה זכות ההחלטה ביד כל הורה על שליחת ילדיו ללימודים.

כזכור, מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א הורו בשבוע שעבר הנחיות ברורות בהקשר לפתיחת גני הילדים זאת לאור השיפור הניכר בהתפרצות נגיף הקורונה בארץ הקודש. על פי הכרעתם של גדולי ישראל; גני הבנים בשנתונים שבהם כבר התחילו ללמוד את אותיות האל"ף בי"ת ניתן היה להתחיל את הלימודים בכפוף לכללי הזהירות כבר מתחילת השבוע.

בנוגע לשאר גני הילדים הורו מרנן הגר"ח קנייבסקי והגרי"ג אדלשטיין שליט"א כי בגנים שלא לומדים את אותיות האלף בית לעת עתה לא יתקיימו לימודים, וכן בגני הבנות לא יתקיימו לימודים עד להודעה חדשה והלמידה תימשך בבתים באמצעות קווי הטלפון. אך כאמור, כעת הודיעה העירייה כי גני הילדים ישובו ללמידה מלאה בהתאם לכללי והנחיות משרד הבריאות לאחר הכרעתם של גדולי ישראל שליט"א.