פרלמנט האיחוד האירופי. צילום: ויקיפדיה.

ברוב ניכר: האיחוד האירופי גינה את ההסתה במערכת החינוך הפלסטינית

הפרלמנט שנחשב לתומך מסורתי של הפלסטינים באופן חד צדדי, קיבל את ההחלטה ברוב גדול של 60 אחוזים בעד הגינוי - 402 בעד, 263 נגד ו-13 נמנעים. הגינוי כוון כלפי ההסתה נגד ישראל והיהודים בספרי הלימוד של הרשות הפלסטינית
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

הפרלמנט של האיחוד האירופי גינה היום (חמישי) את ההסתה נגד ישראל והיהודים בספרי הלימוד של הרשות הפלסטינית. הפרלמנט שנחשב לתומך מסורתי של הפלסטינים באופן חד צדדי, קיבל את ההחלטה ברוב גדול. לפי תוצאות הצבעה שנערכה השבוע בשאלה האם לגנות את הרשות בשל ההסתה, נרשם רוב של 60 אחוזים בעד הגינוי – 402 בעד, 263 נגד ו-13 נמנעים.

לפי דיווח ב'ישראל היום', השינוי בפרלמנט האירופי מגיע בעקבות שורת ארגונים ובראשם מכון המחקר IMPACT-SE, שפועלים בשנים האחרונות להציג בפני חברי הפרלמנט את ההסתה לרצח ישראלים במערכת החינוך של הרשות הפלסטינית. חברי הפרלמנט אף הביעו דאגה מהשימוש שנעשה בכספי משלם המיסים האירופי למימון תוכני הלימוד ברשות הפלסטינית – כל עוד הם כוללים הסתה לאלימות ועידוד הטרור. לפני כשנה מינה משרד החוץ של האיחוד ועדת בדיקה לנושא, אך זו טרם פרסמה את ממצאיה.

מנכ"ל IMPACT-SE מרכוס שף אמר בתגובה: "עכשיו צריך להיות רגע של אמת לאיחוד האירופי. האם הוא ימשיך להתעלם מהפרלמנט המפקח על הוצאותיו? האם הנציבות תפרסם כעת בפומבי את הדו"ח על ספרי הלימוד של הרשות הפלסטינית?".

"צרפת דוחפת לסנקציות על ישראל במקרה של סיפוח ביהודה ושומרון"

כזכור, בתחילת השבוע דווח כי נציבות החוץ של הארגון דנה בשאלה כיצד להעניש את ישראל, אם וכאשר תחיל את ריבונותה ביהודה ושומרון, בהתאם לתוכנית הנשיא טראמפ. לפי פרסום ב'ישראל היום' מפי גורמים המעודכנים בדיונים, עולה כי שר החוץ של האיחוד, ג'וזף בורל, שידוע בעמדות עוינות לישראל זה שנים רבות, מוביל את הקו החריף ביותר כלפי המהלך. מנגד, נשיאת האיחוד האירופי, אורסולה פון דר ליין, וכן מדינות באיחוד האוהדות את ישראל משדרות קו חיובי יותר.

שבדיה, אירלנד ולוקסמבורג, דוחפות לתגובה החריפה ביותר, העונש לפי אותה תגובה יהיה ביטול הסכם האסוציאציות, המסדיר את יחסי האיחוד וישראל. במקרה כזה הפגיעה הכלכלית תהיה משמעותית. אפשרות נוספת היא הוצאת ישראל מתוכנית אופק 2027, שבמסגרתה מוסדות מחקר, מדע וטכנולוגיה מקבלים מענקים מצטברים של מאות מיליוני שקלים. תרחיש אפשרי נוסף הוא השעיית הסכם השמיים הפתוחים עם ישראל, שממתין ממילא לאשרור סופי של האיחוד. ייתכנו צעדים נוספים.

כתבות קשורות

בחברת החשמל מודיעים: בשל מזג האוויר השרבי אנו ערוכים לתיקון מפגעים
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים - 50 אחוז הנחה לקוראי jdn
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת ראה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
חזי לוי: "צריך להגיע להחלטות כואבות כדי למנוע אי ספיקה בבתי החולים"
מנכ"ל משרד האוצר: "צריך להימנע מסגר - לא נחזור למתכונת החל"ת הקודמת"
גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן