צילום: מפות גוגל

בנו של שר התורה הודיע: "פותחים שתי קפסולות בישיבה" • האזינו

בהודעה מוקלטת ששוגרה לתלמידי ישיבת קרית מלך ישיבת קרית מלך אמר ראש הישיבה הגאון רבי שלמה קנייבסקי שליט''א: "אנחנו שמחים להודיע לכלל בחורי הישיבה שבשעה טובה ומוצלחת אנחנו בסיעתא דשמיא הולכים לפתוח שתי קפסולות עם בכירי הישיבה"
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

ראש ישיבת 'קרית מלך' בבני ברק הגאון רבי שלמה קנייבסקי שליט"א בנו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א הודיע אמש (רביעי) בהתרגשות לבני ישיבתו על פתיחת הישיבה על פי מתווה ה'קפסולות' כשלעת עתה יפתחו שני 'קפסולות' בלבד בדרך לפתיחת הישיבה כולה.

בהודעה מוקלטת ששוגרה לתלמידי הישיבה אמר ראש הישיבה: "אנחנו שמחים להודיע לכלל בחורי הישיבה שבשעה טובה ומוצלחת אנחנו בסיעתא דשמיא הולכים לפתוח שתי קפסולות עם בכירי הישיבה, כפי שידוע לכולם בבידוד במשך שבועיים ואחר כך יוכלו כולם להתאחד".

ראש הישיבה הגאון ר' שלמה קניבסקי הדגיש על החובה בשמירת הכללים; "אנחנו רוצים להגיד שתי דברים שחייבים לדעת חוק ולא יעבור סעיף א. מי שיש לו איזה תסמין כלשהו חום או שחסר לו חוש הטעם או הריח שיש לחשוש שהוא חולה או שיש לו בבית או מי שלא שמר על הכללים בשבועיים האחרונים, אז מבקשים ודורשים ממנו שלא יבוא בשום אופן כי הוא בגדר חב לאחרים".

"היום זה לצערינו לא משחק, הלכו מהעולם אנשים, לא מדבר על מחלה והרגשה לא נעימה, מדובר על חיים ומוות ומי שעושה את זה הוא בגדר רוצח ממש, לא נראה לי שאי פעם הוא יוכל להשתיק את המצפון שלו אם בגלל זה יקרה משהו למישהו, על זה נאמר שב ואל תעשה עדיף מותר שיחלל שבת אחת כדי שישמור שבתות הרבה".

עוד אמר הגר"ש קנייבסקי בהקלטה לבחורי הישיבה: "דבר שני מי שכן נכנס בשעה טובה ומוצלחת לשמור על כל הכללים, זה לא יהיה בסדר זה חיים ומוות גם צעירים הלכו מעולם שאף אחד לא יחשוב שאצלו זה לא יקרה לכן כל אלה שנמצאים כאן שיעמדו בכל כללי הזהירות והבריאות שיגידו להם אנחנו דורשים וגם לא יוצאים מהקפסולה וגם לא נותנים לאף אחד מבחוץ להיכנס זה חיים ומוות".

"הדבר השלישי שהיה בעצם צריך להיות הדבר הראשון כל אלה שלא נמצאים בתוך הקפסולה מתחייבים לשמור על סדרי הישיבה להתפלל בזמן כדי שזה לא יהפוך לקעמפ אין תוכנית שהישיבה תממן קעמפ לחודשיים הישיבה רוצה שהבחורים ילמדו אנחנו מזהירים כל בחור שלא יעמוד באחד הכללים יוציאו אותו מיד יש ישיבות שכבר עשו את זה".

ראש הישיבה סיים בתקווה: "אנחנו כרגע עושים ניסיון ראשון לראות איך ילך הקפסולות ואם נראה שכן, אז אנחנו נפתח עוד או שבעזרת השם לא נצטרך לפתוח ככה אלא רגיל".

כתבות קשורות

לראשונה, מסע תפילות נדיר בערב ראש חודש אלול "מתעטפים בתפילה"
עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
אסון בביתר: הרב לוי צבי פורייס נפטר בפתאומיות והותיר 4 יתומים
בוריס ג'ונסון: "המתקפה על הספינה - מזעזעת, איראן תישא בהשלכות"
הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן