עיריית בני ברק הודיעה כי היא חוזרת בה מההחלטה להחזיר את גני הילדים בעיר ללמידה מלאה החל מיום ראשון הקרוב והלימודים בגני הילדים נדחים בשלב זה עד להודעה חדשה. זאת לאחר שאמש הודיעה העירייה על חזרה מלאה

לאחר שאתמול הודיעה עיריית בני ברק כי הוחלט להחזיר את גני הילדים בעיר ללמידה מלאה החל מיום ראשון הקרוב, מוציאה היום (חמישי) העירייה הודעה כי היא חוזרת בה מההחלטה וכי הלימודים בגני הילדים נדחים בשלב זה עד להודעה חדשה.

בעירייה טוענים כי לאחר שביממה האחרונה החלה בהיערכות לקראת חזרה לשגרת הלימודים בהתאם להנחיות, תוך כדי היערכות התעוררו מספר נקודות הנוגעות לבריאות התלמידים שחייבו בחינה מחודשת. לפי הודעת העירייה: "בהתאם לכך ובהוראת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א החזרה לשגרת הלימודים בגני הילדים נדחית בשלב זה עד להודעה חדשה, זאת על מנת להבטיח את שלומם ובריאותם של צוותי ההוראה וכלל התלמידים".

עם זאת, ההחלטה לגבי מערכת החינוך המיוחד לא השתנתה והיא תשוב ביום ראשון הקרוב לפעילות מלאה לרבות מערך ההסעות. בעירייה מדגישים כי למרות ההחלטה, שמורה זכות ההחלטה ביד כל הורה על שליחת ילדיו ללימודים.

כזכור, מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א הורו בשבוע שעבר הנחיות ברורות בהקשר לפתיחת גני הילדים זאת לאור השיפור הניכר בהתפרצות נגיף הקורונה בארץ הקודש. על פי הכרעתם של גדולי ישראל; גני הבנים בשנתונים שבהם כבר התחילו ללמוד את אותיות האל"ף בי"ת ניתן היה להתחיל את הלימודים בכפוף לכללי הזהירות כבר מתחילת השבוע.

בנוגע לשאר גני הילדים הורו מרנן הגר"ח קנייבסקי והגרי"ג אדלשטיין שליט"א כי בגנים שלא לומדים את אותיות האלף בית לעת עתה לא יתקיימו לימודים, וכן בגני הבנות לא יתקיימו לימודים עד להודעה חדשה והלמידה תימשך בבתים באמצעות קווי הטלפון. אך כאמור, כעת הודיעה העירייה כי גני הילדים ישובו ללמידה מלאה בהתאם לכללי והנחיות משרד הבריאות לאחר הכרעתם של גדולי ישראל שליט"א.