באישור פרקליטות המדינה: גבר בן 39 מתל אביב נעצר בסוף השבוע בחשד שפרסם הסתה לאלימות נגד ראש הממשלה. מהחקירה עולה שהחשוד פרסם במדיות שונות תכנים בוטים הקוראים לנקוט אלימות נגד נתניהו. מעצרו הוערך עד ליום שלישי

משטרת ישראל עצרה במהלך סוף השבוע גבר בן 39 מתל אביב, בחשד לפרסומי הסתה לאלימות נגד ראש הממשלה, לאחר שחקירתו אושרה על ידי המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, נורית ליטמן. מחקירת המשטרה עולה כי החשוד פרסם במדיות שונות, תכנים בוטים הקוראים לציבור לנקוט אלימות נגד ראש הממשלה. מעצרו של החשוד הוארך על ידי בית משפט השלום בתל אביב עד יום שלישי.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל עצרה במהלך סוף השבוע גבר בן 39 מתל אביב, בחשד לפרסומי הסתה לאלימות נגד ראש הממשלה, לאחר שחקירתו אושרה על ידי המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, נורית ליטמן. מחקירת המשטרה המתנהלת במפלג ההונאה של מחוז ת״א ובליווי הפרקליטות , עולה כי החשוד פרסם במדיות שונות, תכנים בוטים הקוראים לציבור לנקוט אלימות נגד ראש הממשלה".

"מעצרו של החשוד הוארך על ידי בית משפט השלום בת״א עד יום ג 19.5. ערר שהוגש מטעמו של החשוד היום לבית המשפט המחוזי נדחה. השופטת מעיין בן ארי קבעה כי לא נפל פגם בהחלטת ביהמ״ש קמא וכי קיים חשש סביר בשים לב לציטוטים מדבריו המכילים ״אלמנטים של פעילות כוחנית״. יצוין כי בשבוע שעבר נחקר אדם נוסף בחשד להסתה לרצח נגד ראש הממשלה, לאחר שהפרקליטות אישרה את חקירתו באזהרה", לשון ההודעה.

זהו לא המקרה הראשון שבו עולה חשד להסתה בעת האחרונה. לפני שבוע וחצי, נתניהו הגיש תלונה במשטרה בגין הסתה לאלימות נגד פעיל שמאל שאיים לפגוע בו ובבנו יאיר, וקרא להשליך בקבוק תבערה על מעון ראש הממשלה. הפעיל, חיים שדמי, הפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים ותועד קורא קריאות נגד בנו של ראש הממשלה במסגרת מחאת הדגלים השחורים נגד השחיתות השלטונית ומהלכי הממשלה. "אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. יום אחד תהיה בלי מאבטחים… אין לדעת", אמר על יאיר נתניהו, לפי אחד הסרטונים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו היום בכנסת על האיומים על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלהליט ואמר כי "אינני רוצה לראות התקפות על אף אחד, לרבות על בני משפחתי", בהמשך הוסיף כי "אני מגנה את ההתקפות גם על בני ומשפחתי לא שמעתי גינויים כאלה".