במשא ומתן על על ניסוח ההסכם הקואליציוני בין הליכוד ליהדות התורה התעוררה התנגדות של יו"ר דגל התורה לניסוח הרחב של סעיף הריבונות. בליכוד התעקשו והפשרה הייתה הוספת המילים "המתואמת עם ארה״ב", מתוך הנחה שזה יאזן את התהליך

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני התנגד לניסוח הנוקשה של סעיף ריבונות בהסכם הקואליציוני עם הליכוד, שנוסח לדרישת יריב לוין, נציגו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשא ומתן, לפיה תהיה תמיכה מוחלטת בכל עמדה של ראש הממשלה בנושא החלת הריבונות על יהודה ושומרון והישובים היהודיים ביהודה ושומרון – כך דווח ב'גלובס'.

בסעיף הרלוונטי בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד, סעיף 11, נקבע כי "יהדות התורה מתחייבת לתמוך בכל עמדה של ראש הממשלה, המתואמת עם ארה"ב, הנוגעת באופן ישיר או עקיף לעניין החלת הריבונות בממשלה ו/או בכנסת ובכלל זה בוועדות הכנסת ובהצבעות במליאת הממשלה והכנסת".

על פי הדיווח של טל שניידר, בשעות שלפני החתימה התחוללה דרמה קטנה. המילים "המתואמת עם ארה"ב" שולבו בתוך ההסכם, לפי דרישה שהעלו ביהדות התורה ובמיוחד דרישתו של ח"כ גפני שהניח כי אם הדברים יתרחשו רק בהסכמת ארה"ב, ישראל לא תדהר קדימה עם החלטות חד צדדיות, אלא ישקלו גם אינטרסים איזוריים נוספים, עמדה הדומה לעמדותיהם של שר הבטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי.

בימים שלאחר החתימה על ההסכם, בכירים ביהדות התורה אמרו לסביבתם כי הסעיף הזה "נכפה עליהם". בהסכם הקואליציוני עם ש"ס, הגיעו לניסוח זהה, כאשר השר אריה דרעי ומנהל מו"מ מטעמו, אריאל אטיאס, קיבלו עליהם את העמדה של יהדות התורה. גם השר ליצמן, הסכים עם הניסוח הנ"ל, ועמדתו בנושא ריכוך הסעיף, כך שהמהלך יהיה מתואם עם ארה"ב, היתה דומה לעמדתו של גפני.

בהסכם הקואליציוני של הליכוד וכחול לבן נכתב כי "בכל הנוגע להצהרת הנשיא טראמפ, ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי יפעלו בהסכמה מלאה של ארה״ב, לרבות לעניין המפות מול האמריקאים ובהידברות בינ״ל בנושא, כל זאת תוך חתירה לשמירה על האינטרסים הבטחוניים והאסטרטגיים של מדינת ישראל ובהם הצורך בשמירה על היציבות האזורית, שמירה על הסכמי השלום וחתירה להסכמי שלום עתידיים".

עם זאת נקבע כי בקרוב נתניהו יוכל לאשר את החלת הריבונות, גם בניגוד לעמדת גץ ואשכנזי: "על אף האמור לעיל, ולאחר שיתקיימו דיון והתייעצות בין ראש הממשלה לראש הממשלה החלופי בעקרונות המפורטים מעלה, ראש הממשלה יוכל להביא את ההסכמה שתושג עם ארה״ב בעניין החלת הריבונות החל מיום 1.7.2020 לדיון בקבינט ובממשלה ולאישור בממשלה ו/או בכנסת".

"במידה וראש הממשלה ירצה להביא את הצעתו בפני הכנסת, הוא יוכל לעשות זאת גם באמצעות ח"כ ובלבד שיהא מסיעת הליכוד, שיתחייב במעמד הקריאה הטרומית כי החקיקה תתוקן לנוסח זהה לזה שהוצג ע"י ראש הממשלה בקבינט ובממשלה. לאחר הקריאה הטרומית, ואם מדובר בהצעת חוק ממשלתית לאחר הקריאה הראשונה, יועבר החוק בהקדם, בדרך המהירה ביותר, ובאופן שלא ישבש ויעכב את התהליך ע"י יו"ר ועדת הכנסת וועדת הכנסת לדיון בועדת החוץ והביטחון", שכידוע מוחזקת על ידי ח"כ צבי האוזר, שתומך בהחלת הריבונות.