ע"פ דיווחים שמתפרסמים הלילה בארה"ב, ישראל עומדת מאחורי מתקפת סייבר רחבת היקף נגד נמל איראני. לפי הדיווח, המתקפה פגעה קשות בפעילות נמל שאהיד ראג'עי במצר הורמוז, כשבאותו יום אירעו בפתאומיות שיבושים קשים בתנועה באזור הנמל האיראני

ישראל עומדת מאחורי מתקפת סייבר על מערכות בנמל באיראן – כך דווח הלילה (שלישי) בוושינגטון פוסט. על פי הדיווח, גורמים ישראלים השביתו את מחשבי המתחם במשך ימים, בתגובה לניסיון לחדור ולבצע שיבושים במערכות המים בישראל בחודש שעבר.

ב-9 במאי, משלוח תעבורה הגיע לעצירה פתאומית ובלתי מוסברת בנמל שאהיד רג'אי שבדרום איראן. המחשבים שמווסתים את תנועת כלי השיט, המשאיות והסחורות קרסו בבת אחת, ויצרו עומסים גדולים על נתיבי השיט והכבישים המובילים למתחם. למחרת, בכירים איראנים הבינו כי האקר זר ובלתי ידוע הפיל את מערכות המחשוב בנמל.

כעת, יותר משבוע לאחר מכן, הגיע ההסבר המלא. על פי הדיווח, הנמל נפל קורבן למתקפת סייבר משמעותית מצד ארצות הברית וישראל. לפי גורמי מודיעין וסייבר המעורים בפרטים, המתקפה שהשביתה את תנועת הנמל למשך ימים בוצעה על ידי גורמים ישראלים, ככל הנראה כנקמה על ניסיון קודם לחדור למחשבים המתפעלים את מערכות המים בישראל.

אחד הגורמים שאיננו אמריקני אמר כי מדובר במתקפה "מדויקת ביותר", וכי הנזק שנגרם גדול מכפי שהגורמים האיראנים הרשמיים הודו. לדבריו נגרם "אי סדר מוחלט". לפי צילומי לוויין, ב-9 במאי נוצרו פקקים באורך קילומטרים בדרכים המובילות לנמל, וכעבור שלושה ימים נראו עשרות ספינות מטען באזור ההמתנה הסמוך לנמל.

לפני כחודש דווח ב'ווינט' כי שורת מתקנים של תאגידי מים וביוב ברחבי הארץ הותקפו. מהפרטים שהותר לפרסם לא ברור אם הייתה השתלטות על מערכות תפעול, או ששובשה פעילות משאבות. לתאגידי המים והביוב ניתנה הוראה לפעול באופן מיידי להחלפת הססמאות לתפעול המתקנים, "בפרט במערכות הוספת כלור לבארות". באתרים שבהם לא ניתן להחליף את הסיסמאות נקראו המפעילים לשקול לנתק את המערכות מהאינטרנט. המקרים התרחשו בימים שישי ושבת, 25-24 באפריל, וזוהו על ידי מערך הסייבר.

רשות המים פרסמה אז הודעה רשמית בה נאמר: "רשות המים ומערך הסייבר הלאומי מעדכנים כי לאחרונה זוהה ניסיון למתקפת סייבר על מערכות שליטה ובקרה במגזר המים. ניסיון התקיפה טופל על ידי רשות המים ומערך הסייבר הלאומי. יודגש כי לא הייתה כל פגיעה באספקת המים והיא התנהלה ומתנהלת כסדרה".

מאוחר יותר, דווח ברשת 'פוקס ניוז' האמריקנית כי איראן ביצעה מתקפת סייבר נרחבת על מתקנים של תאגידי מים וביוב ישראלים בחודש שעבר. בדיווח של רשת התקשורת היוקרתית נאמר כי לצורך המתקפה השתמשה איראן בשרתים אמריקניים.

בתגובה לפרסום אמר גורם במשרד האנרגיה האמריקני, הממונה על תשתיות הסייבר בארצות הברית, כי ממשל טראמפ מחוייב להגנה על ארה"ב ועל בעלות בריתה מפני מתקפות מסוג זה. אך אותו גורם סירב להרחיב על מתקפה הנוכחית, ורק אמר כי החקירה לגביה בעיצומה.