צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

שר המשפטים: בשלב זה החלטתי לא למנות מ"מ לפרקליט המדינה

ניסנקורן הודיע לנציב שירות המדינה כי לא ימנה בשלב זה ממלא מקום לפרקליט מדינה במקומו של המ"מ הקודם דן אלדד שפרש מהתפקיד וכי בכוונתו "לבחון את האפשרויות השונות". המשמעות: היועמ"ש מנדלבליט ימשיך בשלב זה לכהן בתפקיד

שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע לנציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ, כי לא ימנה בשלב זה ממלא מקום לפרקליט מדינה, במקומו של המ"מ הקודם דן אלדד שפרש מהתפקיד. ניסנקורן הודיע כי בכוונתו "לבחון את האפשרויות השונות".

משמעות ההחלטה של ניסנקורן היא שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ימשיך בשלב זה לכהן גם כמ"מ פרקליט המדינה. כזכור, מנדלבליט הודיע בתחילת החודש כי הוא מחליף למשך חצי שנה את ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד שכהונתו הסתיימה.

במכתב להנהלת הפרקליטות כתב מנדלבליט כי הוא "יישא באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליטות המדינה, כאשר הניהול וההנחיה המקצועיים והארגוניים יבוצעו בפועל על-ידי המשנים לפרקליט המדינה, כל אחד בתחום אחריותו. הכרעותיהם של המשנים לפרקליט המדינה יהיו מחייבות, ובמקרי מחלוקת הדברים יובאו להכרעתי".

"המשנים לפרקליט המדינה יביאו בפניי גם נושאים רגישים אחרים כפי שימצאו לנכון, ונושאים אחרים בהתאם להנחייתי". הוסיף מנדלבליט וציין כי "סיכום זה הינו בתיאום עם המשנים לפרקליט המדינה, ובהתאם להערכת מצב שקיימתי עימם בנושא".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד הגיב להודעת שר המשפטים על אי מינוי של מ"מ פרקליט מדינה ואמר: "במקום שמנדלבליט ילך הביתה, השר נותן לו גב לחסינות שחטף לעצמו?ההסכ ם הקואליציוני קובע שלא יהיו מינויים בכירים בחודשים הקרובים. אבל ממלא מקום? בהסכמה? למה לא?". לדבריו: "זו החומה שהובטחה לקליקה השלטת? איך ניתן להמשיך את המצב שבו היועמ"ש אחראי על התפקיד היחיד שיכול לבדוק ולבקר אותו? רע מאוד".

מנדלבליט: "מ"מ פרקליט המדינה לא יכול להיות תלוי ברצונו של השר אוחנה"

3 תגובות

ממשלת שמאל- חרדים יצאה לדרך…

אבל האמת… לא היה לנו ברירה…

תגיש בג"ץ..

ניסקורן לא הייתי נותן לך תפקיד של שומר בקניון . אבל מה ככה זה בשמאל עוכרי ישראל הכל מבולבל ומטורלל ללא מחשבה . גנץ ההזוי רוצה להיות ראש ממשלה . בדיחת השנה . האיש המעוות הזה ינהיג אותנו חחחחחחחחחחח תתבייש מה לא עושים בשביל כסא כסף וכבוד . גועל נפש אתם וכל השמאל המעופף .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן