ליאון סיכם עם הנציגים החרדים: גני ילדים בנים ובנות ישובו לפעול החל ממחר במתכונת מלאה בכל ימות השבוע, כיתות ז' ח' בנים ובנות חוזרים לשגרת למידה במתכונת רגילה. שתי שנתונים נוספים יחזרו לפעילות ממחר לבחירת המוסות עם עדיפות לכיתוב א-ב

בעקבות השיפור הדרמטי במצב התחלואה בירושלים, הנחה ראש העיר משה ליאון להחזיר את מוסדות החינוך החרדיים לפעילות כמעט מלאה. מחזיקי תיק החינוך החרדי הרב ישראל קלרמן והרב אברהם בצלאל, מוסדות החינוך החרדי בירושלים הציגו את המתווה לחזרה לשגרה והרחבת הפעילות תוך המשך שמירה על הנחיות משרד הבריאות והמתווה יוצא לדרך מיידית.

מתווה החזרה לשגרה במוסדות החינוך:

גני ילדים: גני ילדים בנים ובנות ישובו לפעול החל ממחר (יום רביעי, כ"ד אייר, 20/5) במתכונת מלאה בכל ימות השבוע בשעות הגן הרגילות כפי שהיה טרום הקורונה.

צהרונים והזנה: בגני הילדים בהם מתקיים צהרון, יופעלו הצהרונים ותסופק הזנה לתלמידים, החל מיום חמישי הקרוב (כ"ז אייר, 21/5).

כיתות ז' ח': כיתות ז' ח' בנים ובנות חוזרים לשגרת למידה במתכונת רגילה כפי שהיה לפני הקורונה.

חזרת שני שנתונים נוספים – בחירת השנתונים בהחלטת המוסד החינוכי: מהעירייה נמסר כי "במקביל לרצון העז להחזיר את שאר הכיתות לשגרת לימודים, התקבלה החלטה לבצע את המהלך בהדרגה ובצורה בטוחה על מנת לשמור על שלומם ובריאותם של התלמידים. אשר על כן נחזיר ללימודים כיתות נוספות בהדרגה, וכאשר יקלטו התלמידים הנוספים ונוודא שהוראות משרד הבריאות נשמרות בקפידה, ובמוסד קיימת הקפדה ראויה על הגיינה נוכל להרחיב את המתווה".

בשלב זה מתעדף אגף החינוך החרדי את חזרתם של כיתות א' ב' במתכונת רגילה ומלאה (כמו בטרום הקורונה) החל ממחר יום רביעי כ"ו אייר – 20/5. (בכיתות בהם פועלות מסגרות הצהרונים, החל מיום ראשון הקרוב ר"ח סיון, 24/5 יפעלו הצהרונים ותינתן הזנה).

מוסד המתעדף הפעלת שנתונים אחרים, רשאי לעשות זאת, אולם בכל מקרה לא יופעלו בשלב זה יותר משני שנתונים בטווח כיתות א' עד ו'.
מאחר ונדרשת התארגנות לחזרה לשגרה מצד המוסד החינוכי, על ההורים להתעדכן ישירות מול המוסד של ילדיהם, לגבי מועד החזרה לשגרה והשנתונים הנבחרים.

חינוך מיוחד: כוללני – ממשיכים בשגרת לימודים מלאה כפי שהיה לפני הקורונה. כיתות מקדמות – עד סוף השבוע לומדים בשגרה מדורגת, (מתווה ב'). החל מיום ראשון (ר"ח סיון, 24/5) חוזרים לשגרה רגילה. הזנה תסופק במוסדות החינוך המיוחד

ראש העיר ירושלים, משה ליאו, אמר כי "אנחנו שמחים להחזיר את מוסדות החינוך החרדיים לשגרה. עבדנו קשה בחודשיים האחרונים להתגבר על האתגרים שהציב בפנינו נגיף הקורונה וברוך ה' צלחנו את התקופה בהצלחה. אם כולנו נמשיך לשמור על הכללים, נוכל לחזור לשגרה מלאה בהקדם. נמשיך לעבוד בכוחות משותפים למען תושבי העיר ולשמור על בריאותם לצד מתן אפשרות לחזרה לשגרה".