בהתייעצות של ראש הממשלה עם שר הבריאות וראש הממ"ל הוחלט לאפשר את פתיחת בתי התפילה החל ממחר. התנאים: עד 50 משתתפים בחלל, שמירה על מרחק של 2 מטר בין המתפללים, מינוי נאמן קורונה, עטיית מסיכות והקפדה על כללי היגיינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (שלישי) התייעצות עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר הפנים אריה דרעי, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת וגורמים נוספים, במהלכה הוחלט לאפשר את פתיחת בתי התפילה החל ממחר על פי המתווה הבא: עד 50 משתתפים בחלל, שמירה על מרחק של 2 מטר בין המתפללים, מינוי נאמן קורונה, עטיית מסיכות, והקפדה על כללי היגיינה.

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו בירך על המתווה ואמר כי הוא "מודה לראש הממשלה, לשר הבריאות, שר הפנים ולראש המל״ל אשר החליטו באופן אחראי לפתוח את בתי הכנסת תוך הקפדה על הנחיות הריחוק בכדי למנוע התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה". הרב הראשי קרא ל"כלל הציבור להקפיד על כבוד בית הכנסת ביתר שאת ולקיים את ההנחיות בקפדנות רבה בכדי למנוע מצב בו יאלצו שוב לסגור את בתי הכנסת".

השר לענייני ירושלים רפי פרץ אמר כי הוא "מברך על ההחלטה לפתוח את בתי הכנסת החל ממחר. יום ירושלים, אין תזמון טוב מזה לחזור לתפילה שאנחנו כל כך אוהבים ולקולות המיוחדים בבתי הכנסת".

אייכלר: "היו צריכים לפתוח דבר ראשון את בתי הכנסיות ובתי המדרשות" • צפו

הגר"ד לאו בדרישה דחופה מנתניהו: "פתח את בתי הכנסת באופן מיידי"

יהדות התורה דורשת: לפתוח את בתי הכנסת, הישיבות והתח"צ לערים חרדיות

המתווה לפתיחת בתי הכנסת: מתפללים קבועים, סידורים מהבית ומסכות

משרד הבריאות: "מתווה בתי הכנסת יאושר בממשלה בימים הקרובים"

לא אכפת להם: אדוני ראש הממשלה, מה עם בתי הכנסת? / שמואל בן צבי