שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ' מתייחס לכניסה לאופוזיציה: "לא יכולנו להרשות לעצמנו להיכנס לקואליציה עם היחס המשפיל והמבזה של נתניהו". על המהלך של רפי פרץ: "אין טעות פוליטית אחת שהוא לא עשה - הוא לא מתאים לפוליטיקה"

שר התחבורה לשעבר ח"כ בצלאל סמוטטריץ' מגיב בראיון מיוחד שיתפרסם ביום שישי ב'ישראל היום' ואומר: "אני שלם עם ההחלטה ללכת לאופוזיציה, זו החלטה נכונה, לא יכולנו להרשות לעצמנו להיכנס לקואליציה עם היחס המשפיל והמבזה של נתניהו. שמעתי אותו אומר שהוא לא טרק דלת בכל הקשור להצטרפות שלנו, רק שהוא מעולם לא פתח אותה".

לדברי סמוטריץ', זה היחס של נתניהו לציונות הדתית: "את אדלשטיין הדיח מתפקיד יו"ר הכנסת, תקע לו סכין בגב. את אלקין הדיח מתפקידו במשרד להגנת הסביבה ובנה לו תיק לענייני כלום ושום דבר, ואת ציפי חוטובלי מינה לשרה לענייני כלום ושום דבר וגם זה זמני עד שהוא שולח אותה לשליחות בחו"ל".

סמוטריץ' טוען כי: "לא ביקשנו מנתניהו שום מחיר פוליטי שהוא לא יכול לשלם, את תיק הבריאות אף אחד לא דרש, אדלשטיין שם למרות שלא ביקש, הוא ניסה למכור את הבריאות לכחול לבן ולא הצליח. גם את משרד התחבורה אף אחד לא רוצה, רק ביום האחרון הוא הצליח, בקושי, לשכנע את מירי רגב לקחת את משרד התחבורה. לא ביקשנו את תיק הדתות שאז הוא צריך לריב עם דרעי. ביקשנו יכולות עשייה אמיתיות".

סמוטריץ' מכבד את פרץ שערק מהמפלגה והצטרף לנתניהו, אך אומר בפירוש: "אף אחד לא מעלה על דעתו שבקדנציה הבאה הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ תתמודד לבד והם יעברו את אחוז החסימה. לצערי, הוא קובר מפלגה של מאה שנה".

הוא מוסיף: "אני מכיר את הרב רפי כבר שנה, צריך להגיד את האמת, אין טעות פוליטית אחת שהוא לא עשה בשנה האחרונה, אני רוצה לשמור על כבודו, בסוף הוא רב, חינך הרבה תלמידים, עשה דברים טובים, אבל הוא לא מתאים לפוליטיקה".