מטוס של חברת "איתיחאד איירווייז" הגיע בטיסה ישירה מאבו דאבי לנתב"ג. על המטוס מסוג איירבוס A330, הובא ציוד הומניטארי שיועבר לפלסטינים בשטחים וברצועת עזה כדי להתמודד עם נגיף הקורונה. "מקווה שבקרוב נראה גם טיסות נוסעים"

מטוס מטען של חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, "איתיחאד איירווייז", נחת הלילה (בין שלישי לרביעי) לאחר שהגיע בטיסה ישירה מנמל התעופה של אבו דאבי. מדובר בנחיתה הראשונה בהיסטוריה של מטוס ממדינה זו בנמל התעופה בן גוריון.

על המטוס מסוג איירבוס A330, הובא ציוד הומניטארי שיועבר לפלסטינים בשטחים וברצועת עזה כדי להתמודד עם נגיף הקורונה. המטוס נחת בישראל כשהוא ללא סימני זיהוי כמו דגלה של איחוד האמירויות שמעטר את מטוסיה וללא כיתוב עליו, במטרה לשמור על הגעתו בפרופיל נמוך.

המטוס הראשון בהיסטוריה של התעופה הישראלית בטיסה ישירה מאבו דאבי לישראל. צילום: דוברות רש"ת

נתיב הטיסה של המטוס היה מעל כוויית, עיראק וטורקיה – ומשם אל הים התיכון ולנתב"ג. המטוס טס בנתיב הזה ככל הנראה מאחר שסעודיה לא אישרה נתיב טיסה קצר יותר. מטוס המטען העביר 14 טונות של אספקה רפואית דחופה למאבק בקורונה מאיחוד האמירויות לרשות הפלסטינית ולרצועת עזה, בסיוע ארגון המזון העולמי באו"ם ובתיאום עם משרד החוץ.

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב הודה לממשלת האמירויות על המשלוח. "איחוד האמירויות הערביות הוא שותף חשוב, שתמיכתו בשלום ובעם הפלסטיני בשעה קריטית זו מוערכת מאוד", אמר מלדנוב. "סולידריות עולמית היא האינטרס של כולם. כיום אנו עומדים בפני המשבר המאתגר ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. אנו יכולים לעבור את זה רק על ידי עבודה משותפת".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון, צייץ בחשבון הטוויטר שלו על הנחיתה החגיגית בנתב"ג: "מקווה שבקרוב נראה גם טיסות נוסעים", כתב. "בתור מי שביקר שם, אני יודע שאיחוד האמירויות הוא מקום מרתק, ואני מצפה להמשיך לשפר את היחסים בין מדינותינו".

גורם בכיר בישראלי אישר דבר הטיסה ההיסטורית: "היום ינחת בישראל בפעם הראשונה מטוס מטען של חברת התעופה Etihad airways בטיסה ישירה מאבו דאבי. מדובר בסיוע הומניטארי להתמודדות עם מגפת הקורונה ששלחה ממשלת האמירויות לרשות הפלסטינית ולרצועת עזה, באמצעות ארגון World Food Program באו"ם ובתיאום עם ישראל. משרד החוץ תיאם את הנחיתה של המטוס בישראל".

צילום: דוברות רש"ת