בתום פעולות חקירה מאומצות ואינטנסיביות נעצר חשוד תושב הצפון ועוכבה חשודה נוספת לחקירה באזהרה. החשוד נעצר על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 חשוד במספר ניסיונות הצתה וגרימת נזק למשרדי מועצות דתיות ברחבי הארץ

המשטרה הודיעה כי בשעות הבוקר נעצר על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 חשוד במספר ניסיונות הצתה וגרימת נזק למשרדי מועצות דתיות ברחבי הארץ.

כזכור, ביום ראשון לפנות בוקר התקבלו במשטרת ישראל מספר דיווחים אודות אירועי גרימת נזק וניסיונות הצתה במבנים המשמשים מועצות דתיות ברחבי הארץ, בהן כפר סבא, פתח תקווה, תל אביב ואשדוד. בעקבות האירועים נגרמו נזקים נקודתיים לרכוש.

בפתח תקווה הופעלה הזעקה בבית הדין הרבני באזור השעה 02:00 לפנות בוקר עקב שריפה שפרצה במקום, מערכת כיבוי השריפות החלה לפעול והצליחה להשתלט עליה. כוחות הכבוי שהגיעו בעקבות ההזעקה גילו שמוקד השריפה היה ערימת בגדים וחומרי בערה שמוקמו באחד מחדרי העובדים.

באשדוד זיהה הלילה שומר בבניין המועצה הדתית שברחוב הנרייטה סולד להבות בקומת המרתף. לאחר שהשריפה כובתה על ידי צוותי הכבוי קבע חוקר דלקות. שהגיע למקום כי מדובר בניסיון הצתה. בהמשך הלילה הופעלה הזעקה גם בבית הדין הרבני בתל אביב. צוותי הכבאות הגיעו למקום והצליחו לכבות את השריפה. בבדיקה שנערכה לאחר הכיבוי נמצאו מנגנוני הצתה בחלקו האחורי של בית הדין, הממוקם בבניין המועצה הדתית בעיר.

החקירה הוטלה על היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בשיתוף מחוזות צפון, מרכז, תל אביב, דרום וחבלני משטרת ישראל. היום, בתום פעולות חקירה מאומצות ואינטנסיביות נעצר חשוד תושב הצפון ועוכבה חשודה נוספת לחקירה באזהרה.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להבטיח את בטחונו ושלומו של הציבור ולמנוע פגיעה בשלטון החוק".

כזכור, אתמול מחה במליאת הכנסת ח"כ אייכלר על השתיקה התקשורתית לאחר הצתת בתי הדין הרבניים ועל השתיקה של אנשי המשפט סביב המקרה הקשה. "ברצוני לעלות את הכאב הגדול של הצתת בתי הדין הרבניים, ואת שתיקת הכבשים סביבה. רוב אזרחי הארץ אינם יודעים על כך. מה היה קורה אם איזה מטורף היה מצית בית משפט, הרי ברור שכל הארץ הייתה מזדעזעת, כל הפרשנים וכל המהדורות היו עוסקים בזה שוב ושוב".

"בתי דין רבניים הוצתו בזדון, וכולם נאלמו דום. השקט הוא רפש. חייבים לעורר את דעת הקהל על כך: מי שמאפשר הצתת בתי דין רבניים יגרום לכך שיוצתו בתי משפט ואז יזעקו געוואלד. יש למנוע כל אלימות, ובפרט אלימות נגד בתי דין רבניים, ולהקים קול זעקה כאילו הוצתו בתי משפט להבדיל". סיים ח"כ הרב אייכלר.