בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשתו של ראש הממשלה שלא להתייצב ביום ראשון לדיון בעניינו: "לא מצאנו כי יש בנימוקי המבקש כדי להצדיק חריגה מהכלל". השופטים דחו גם את בקשת ראש הממשלה להוסיף עוד סנגור בדיון לכל נאשם

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (רביעי) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפטור אותו מהתייצבות לדיון הקראת כתב האישום נגדו ביום ראשון הקרוב. "בכל הנוגע לדיון הקראה – הכלל הוא כי נאשם מתייצב להקראה, שהיא פתיחת המשפט. כך הדבר בכל הליך פלילי, וכך גם בהליך הפלילי הנוכחי, ולא מצאנו כי יש בנימוקי המבקש כדי להצדיק חריגה מכלל זה", קבעו השופטים.

השופטים סברו כי "אמנם לטענת המבקש "נוכחותו אינה נחוצה למעמד ההקראה" שכן "תרומתו של המבקש בדיון תתמצה בכך שהוא יאשר כי קרא את כתב האישום והבין את תכנו", ולדבריו הוא קרא את כתב האישום מספר פעמים והבין את תכנו, אך זו בדיוק "התרומה" הנדרשת ממנו – להתייצב לדיון ולאשר את הדברים. על המבקש, כמו יתר הנאשמים, להתייצב ולומר את דברו בבית המשפט".

בית המשפט התייחס לטענת נתניהו שהגעתו תחייב נוכחות מאבטחים שיפרו את הנחיות משרד הבריאות וכתבו כי "אשר לטענה כי בשל הצורך בכניסת מאבטחים לאולם, לא ניתן יהיה לעמוד בהנחיות משרד הבריאות – בקביעת הנוכחים שייכנסו לאולם נלקח בחשבון הצורך בנוכחות מאבטחים. לעניין ההסדרים הקונקרטיים, על הגורמים המופקדים על נושא האבטחה לתאם את הנושא מול הגורמים הרלוונטיים בבית המשפט".

השופטים רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם דחו גם את הבקשה לאפשר כניסת סנגורים נוספים לאולם הדיונים וכתבו כי "הגבלת מספר הנוכחים באולם בית המשפט בדיון הקרוב בתיק זה, כמו גם בכל הדיונים האחרים המתנהלים בימים אלה בבית המשפט, הנה בהתאם להוראות מנהל בתי המשפט, על פי הנחיות משרד הבריאות, ובהתאם לכללי "התו הסגול" – וזאת בשים לב לצורך בשמירה על בריאות הציבור".

"נוכח הצורך בשמירת מרחק בין הנוכחים באולם, לא ניתן להגדיל את מספרם מעבר לזה שכבר נקבע. להשלמת התמונה יצוין, כי בשל המגבלות הקיימות, נערך בית המשפט באופן מיוחד, תוך הקצאת מספר אולמות בהם ניתן יהיה לצפות בדיון בטלוויזיה במעגל סגור, לרבות אולם סמוך לאולם הדיונים, המיועד לעורכי הדין הנוספים המייצגים את הצדדים", לשון החלטת בית המשפט.

בפרקליטות מגיבים למתקפה מנתניהו: "פראית ובלתי מתקבלת על הדעת"

נתניהו בבקשה להיעדר ממשפטו: "תחייב נוכחות מאבטחים שיפרו את ההנחיות"

עוה"ד של נתניהו במתקפה על החלטת הפרקליטות לזמנו לביה"מ: "רק לא ביבי"

הפרקליטות מתנגדת לבקשת נתניהו להימנע מהתייצבות בבית המשפט

דיווח: נתניהו ביקש שלא להתייצב בבית המשפט לדיון בפתיחת משפטו‎