צילום: פלאש 90

גנץ: "גם לנתניהו שמורה חזקת החפות – יש לי אמון מלא במערכת המשפט"

עם פתיחת משפטו של ראש הממשלה נתניהו המערכת הפוליטית מגיעה לנקודת רתיחה - סיעת דרך ארץ: "חשוב לזכור - לא מחנה הימין עומד למשפט, אלא עניינו של אדם". לפיד: "‏ההשתלחות הפרועה של נתניהו היא הוכחה שנאשם בפלילים אינו יכול לכהן כרה"מ"
 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

המערכת הפוליטית מגיעה לנקודת רתיחה עם פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כאשר במחנה הימין מכנים את המשפט כ"משפט דרייפוס המודרני" ומנגד טוענים מתנגדיו של ראש הממשלה כי הוא הורס את הדמוקרטיה.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ אמר דקות לאחר שהתחיל משפטו של נתניהו כי "כמו לכל אזרח, גם לראש הממשלה שמורה חזקת החפות, ואני בטוח שמערכת המשפט תקיים עימו משפט צדק. אני שב ומדגיש, שיש לחבריי ולי אמון מלא במערכת המשפט ואכיפת החוק. בעת הזו, אולי יותר מתמיד, עלינו לפעול כמדינה וכחברה למען אחדות ופיוס, עבור מדינת ישראל וכלל אזרחי ישראל."

בסיעת דרך ארץ החברה בקואליצייה של נתניהו דרך גוש כחול לבן אומרים: ״איש לא ייחל להגיע ליום הזה. כמו כל אזרחי ישראל אנו מקווים שראש הממשלה יזוכה בבית המשפט, שהוא המקום היחיד לבירור העובדות והאמת. לא הרחוב ולא התקשורת. היום במיוחד חשוב לזכור – לא מחנה הימין עומד למשפט, אלא עניינו של אדם. מחנה הימין בישראל נשפט אך ורק על מעשיו למען עם ישראל וארץ ישראל".

שר הדיגיטל והסייבר הלאומי והשר המקשר בין הממשלה לכנסת דודי אמסלם אמר: "אנחנו כאן לצד רה"מ בגלל משפט השדה המכוער שעושים לו בתקשורת. בגלל ההליך המזוהם, ההדלפות המגמתיות והלחץ הפסול על העדים. בגלל שלכולם ידוע שכל התיקים האלה הזויים, מופרכים, האשמות סרק שנתפרו במיוחד לנתניהו, ואין להם אח ורע בעולם כולו. זה משפט של כל המחנה הלאומי- נלחם וננצח בעזרת ה'".

שר ירושלים ומורשת רפי פרץ פרסם הודעה בה פנה לראש הממשלה ואמר כי הוא מאמין בחפותו, "מתפלל שהצדק ייצא לאור ומחזק ידיך". חה"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד אמר בפתח בית המשפט המחוזי: "‏כולנו יחד איתך, סיעת הליכוד והמחנה הלאומי כולו, אדוני ראש הממשלה נתניהו, על ספסל הנאשמים. ניצחנו את המערכה הראשונה, על אפם ועל חמתם אתה ראש הממשלה שלנו. ננצח בעזרת השם גם את המערכה הזו".

מנגד, באופוזיציה תקפו את ראש הממשלה. יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד אמר בתגובה לנאום שנשא נתניהו בפתח משפטו ואמר: "‏ההשתלחות הפרועה והמסיתה של נתניהו בפתיחת משפטו היא הוכחה סופית למה נאשם בפלילים אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה".

ח״כ עפר שלח, יש עתיד-תל״ם, אמר בתגובה לנאום נתניהו: "למי שחי עד עכשיו באשליות, אחרי מופע האימים של ביבי וחבורת סתומי הפה בבית המשפט הכל ברור: אנחנו במלחמה. בנימין נתניהו נגד מדינת ישראל. ‏ואם כבר מלחמה, איפה שר הביטחון בני גנץ? ממלא פיו מים, אבל לא יימלט מן החרפה".

ח"כ עופר כסיף התייחס להסתה מימין סביב פתיחת משפטו של נתניהו ואמר: "‏נתניהו ועדר מרעיו מסיתים, מאיימים ומשקרים – ושותפיהם בכחול לבן שותקים. אם חלילה תיפול שערה מראשם של שופטים, היועמ"ש לממשלה, הפרקליטות וכו' – אותם הפכה כנופיית נתניהו ל"אויבי העם" – גם ידי כחול לבן יהיו בכך. צאו וזעקו נגד ההסתה השקרית והאלימה פן ייעשה שוב מעשה רבין, חלילה."

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו