למעלה מ- 150 גני ילדים בעיר חזרו הבוקר לשגרה לאחר תקופת מבחן מדוקדק במוסדות החינוך המיוחד • רה"ע הרב אברהם רובינשטיין ערך סיור מקיף בעשרות גנים ועמד על סידורי הבטיחות, "אנו מקווים שהמצב התקין והבריא ישמר ללא תקלות חלילה"

לאחר תקופת השבתה ארוכה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בבני ברק, לאחר הערכת מצב שנערכה בסוף השבוע בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטים ובהתאם להכרעת גדולי התורה נפתחו הבוקר (ראשון) גני הילדים העירוניים.

ראש העיר, אברהם רובינשטיין, קיים סיור כדי לעמוד מקרוב על התנהלות הגנים ועל העמידה בהנחיות משרד הבריאות והוראות הרבנים, הסיור התקיים יחד עם מנהל מחלקת גני הילדים הרב יוסף סטל בעשרות גני ילדים העירוניים על מנת לבחון את הערכות המקיפה לקראת החזרה לשגרה.

ביום שישי האחרון נפתחו הגנים לשעה של הסתגלות כדי לאפשר לילדים ולהורים להתרגל לשגרת הלימודים החדשה, שכוללת כללי היגיינה והנחיות בריאותיות נוספות. משעות הבוקר המוקדמות של יום שישי, ישב ראש העיר בחמ"ל יחד עם אנשי לשכתו כדי לפקח שהפתיחה מתבצעת בצורה הזהירה ביותר, תוך הקפדה מלאה על הוראות משרד הבריאות ומשרד החינוך.

כזכור, לאחר שעיריית בני ברק הודיעה לפני כשבוע וחצי כי הוחלט להחזיר את גני הילדים בעיר ללמידה מלאה, הודיעה העירייה כי היא חוזרת בה מההחלטה וכי הלימודים בגני הילדים נדחים עד להודעה חדשה. בסוף השבוע האחרון הודיעה העירייה כי החל מיום ראשון א' סיוון (היום), ישובו מוסדות החינוך העירוניים ללמידה בהתאם לכללי והנחיות משרד הבריאות.

זגזוג על התושבים: העירייה ביטלה את פתיחת הגנים למרות הירידה בחולים

בהודעה מטעם העירייה נמסר כי "פתיחת גני הילדים בעיר התאפשרה לאחר בחינה מדוקדקת של החזרה לשגרה במוסדות החינוך המיוחד בשבועיים האחרונים".

ראש העיר אברהם רובינשטיין אמר: "כפי שנהגנו לכל אורך תקופת התפרצות הקורונה בבני ברק, גם פתיחת הלימודים נעשית בצורה זהירה, מדודה ואחראית. לאחר התייעצויות רבות עם מומחים ואנשי המקצוע ולאחר היערכות קפדנית ובהתאם להכרעת גדולי התורה, גם גני הילדים ומערך החינוך המיוחד בבני ברק חזרו לשגרת הלימודים. בסייעתא דשמיא הפתיחה התנהלה בצורה מופתית וחלקה ואנו מקווים שהמצב התקין והבריא ישמר ללא תקלות חלילה".