צילום: צילום: דוברות הכנסת, עמוס בן גרשום

לאחר מספר דחיות: החוק הנורבגי צפוי לעלות להצבעה בכנסת ביום רביעי

החוק הנורבגי צפוי להגיע למליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב לאחר שנדחה מספר פעמים. החוק יאפשר להכניס חברי מפלגה נוספים לכנסת. בין הח"כים שאמורים להיכנס: בש"ס – בוסו, גזאיי וטייב. ביהדות התורה – פינדרוס ורוטציה בין חסיד וברוכי
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

לאחר מספר דחיות החוק הנורבגי צפוי להגיע למליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב. ב'מקור ראשון' דווח כי הסיבה לדחייה של הנורווגי היא מחווה של הקואליציה לרשימה המשותפת ולחברי הכנסת המוסלמים שחוגגים גם מחר את עיד אל פיטר וייאלצו להיעדר מההצבעה.

ההצבעה על החוק הנורבגי שתוכננה להתקיים ביום רביעי בשבוע שעבר נדחתה. החוק, שנועד לאפשר לשרים או סגני שרים להתפטר מהכנסת ולהכניס במקומם את הבאים אחריהם ברשימה, היה אמור לעלות לאישור בקריאה טרומית, ולעבור מיד להמשך דיון בוועדת החוקה של הכנסת.

החוק הנורווגי יאפשר לשרי הממשלה והסגנים להתפטר כדי להכניס חברי מפלגה נוספים לכנסת. 12 חברי כנסת חדשים צפויים להתמנות במסגרת החוק – שלושה מש"ס, שלושה מיהדות התורה, שניים מהליכוד ועוד חמישה מכחול לבן. בלית ברירה, תיאלץ מפלגתו של גנץ להכניס גם חבר כנסת של מפלגת יש עתיד, זאת לאחר שהחליטו לוותר על "החוק הנורבגי המדלג".

הח"כים שאמורים להיכנס במסגרת החוק הנורווגי: בש"ס – אוריאל בוסו, ברוך גזאיי, ויוסי טייב. בכחול לבן – יוראי להב הרצנו (איש יש עתיד), עינב קאבלה, הילה שי וזאן, יעל רון בן משה ומיכל וונטש. ביהדות התורה – יצחק פינדרוס ותהיה רוטציה בין אליהו חסיד ואליהו ברוכי. בליכוד – אריאל קלנר ואסנת מרק.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן