הח"כים חותמים על הצהרה האימונים. צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

3 מש"ס, 2 מיהדות התורה: סגני השרים החדשים הצהירו אמונים בכנסת • צפו

ח"כ יואב בן צור יכהן כסגן שר הפנים וסגן שר במשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, ח"כ יצחק כהן יכהן כסגן שר האוצר, ח"כ אורי מקלב יכהן כסגן שר התחבורה, ח"כ משולם נהרי יכהן כסגן שר העבודה והרווחה, ח"כ מאיר פורוש יכהם כסגן שר החינוך

השר המקשר בין הכנסת לממשלה דוד אמסלם, מסר היום (שני) למליאת הכנסת את הודעת הממשלה בדבר מינויים של סגני שרים, אשר נכנסו לתפקידם מיד עם מסירת ההודעה במליאה. לכל סגני השרים שמונו היום תהיה זיקה לראש הממשלה בנימין נתניהו. מיד לאחר מסירת ההודעה הצהירו סגני השרים אמונים.

הסגנים החדשים: ח"כ יואב בן צור יכהן כסגן שר הפנים וסגן שר במשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, ח"כ יצחק כהן יכהן כסגן שר האוצר, ח"כ אורי מקלב יכהן כסגן שר התחבורה, ח"כ משולם נהרי יכהן כסגן שר העבודה והרווחה, ח"כ מאיר פורוש יכהם כסגן שר החינוך, ח"כ גדי יברקן יכהן כסגן השר לביטחון פנים, ח"כ פטין מולא יכהן כסגן שר במשרד ראש הממשלה, ח"כ יואב קיש יכהן כסגן שר הבריאות.

לאחר ההשבעה אמר מקלב כי "משרד התחבורה הוא משרד בעל אתגרים רבים. בראשות המשרד עומדת כיום שרה הקשובה מאוד לכל צרכי הציבור, אנו נכנסים למשרד כדי לפעול בעז"ה עבור עבור הציבור בכלל ועבור צרכיו של הציבור החרדי בפרט, ברשויות ובכל התחומים עליהם אמון המשרד".

מסיעת דגל התורה נמסר כי "סיעת 'דגל התורה' בכנסת, היו"ר ח"כ משה גפני, ח"כ יעקב אשר וחכ"ל יצחק פינדרוס מברכים את חברינו היקר ח"כ הרב אורי מקלב הי"ו לרגל התמנותו לתפקיד סגן שר התחבורה וממונה לרשות לפיתוח כלכלי וחברתי בציבור החרדי. יתן הי"ת שימשיך לפעול בייתר שאת ובייתר עוז למען היהדות, הציבור החרדי והציבור הרחב, כמו שפעל במשך כל שנות פעילותו הציבורית בהצלחה מרובה".

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יעקב אשר בירך במילים חמות במליאת הכנסת, את ח"כ אורי מקלב על מינויו לסגן שר התחבורה: "הכנסת מפסידה את אחד הפרלמנטרים הגדולים שלה כי אורי תמיד היה ויהיה איש של אנשים, של עשיה ורפורמות ומסירות לכל פניה, אני בטוח שימשיך בתפקידו החשוב להציב את הדאגה לפרט מול עיניו".

סגן השר לביטחון פנים ח"כ גדי יברקן נאמר לאחר ששבע אמונים במליאת הכנסת כי "סיפורו של תאריך מיוחד. ה-25.5: היום אנו מציינים 29 שנים לעליית מבצע שלמה. אחד המבצעים המרגשים ביותר שידע מדינת ישראל. ב25.5.91 עליתי לארץ. 29 שנה אחרי, ב25.5 אני נשבע אמונים במליאת הכנסת כסגן השר לביטחון הפנים. ב25.5 אני גם חוגג יום הולדת".

סגן שר הבריאות הנכנס, ח"כ יואב קיש, אמר לאחר מינויו הרשמי לתפקיד: "זו זכות גדולה עבורי לכהן כסגן שר הבריאות ולקחת חלק בהובלת מערכת הבריאות בשנים הקרובות. לאור מגפת הקורונה, התקופה הקרובה מאתגרת במיוחד אך משלבת בתוכה גם הזדמנות גדולה של שדרוג ופיתוח המערכת הקיימת. אני סמוך ובטוח שבהובלת שר הבריאות, יולי אדלשטיין, מערכת הבריאות תעמוד בפני כל אתגר שיוצב בפניה. מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר הבריאות, יולי אדלשטיין, על ההזדמנות ועל האמון שנתנו בי".

3 תגובות

הם הצהירו. יהודי חרדי לא נשבע!

מתי יצהירו נאמנות גם לציבור חרדי ששלח אותם? עדיף במעשים כמובן

הם עושים מה שהם יכולים,

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *