יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הבוקר ל'תוכנית טראמפ' ואמר כי, "בשבועות הקרובים נבחן באופן מקצועי את דרכי הפעולה הנכונות, בכדי להביא את התוצאות הטובות ביותר שישמרו על ביטחון ישראל והאינטרסים הלאומיים והבינלאומיים שלנו"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון ח"כ בני גנץ, התייחס הבוקר (רביעי) בפתח ישיבת הסיעה של כחול לבן, להתקפות נגד מערכת המשפט ואמר: "כפי שמדינת ישראל צריכה ממשלה מתפקדת, היא צריכה מערכת משפט חזקה ועצמאית. שמירה על שלטון החוק אינה עניין פרסונלי, היא אינטרס לאומי. שלטון החוק והשוויון בפני החוק הם ערכים עליונים בדמוקרטיה".

יו"ר כחול לבן הוסיף: "יש לנו את כל הכלים כדי לשמור על הערכים האלו – גם בנוגע לחקיקה וגם בנוגע להחלטות ממשלה ואנחנו נשתמש בכל הכלים האלו ככל שיהיה צורך. הקמנו את הממשלה הזו כי העם צריך אחדות, והעם חייב ממשלה. המשימה שלנו היא לפעול ביחד בבריאות, בכלכלה, בחינוך, ובביטחון. מצופה מכולנו להתמקד במשימה הזו. אנחנו לא ניבחן על ידי הציבור בדיבורים – אנחנו ניבחן על ידי הציבור במעשים ובתוצאות בשטח. אנחנו נביא את התוצאות האלו למען כלל אזרחי ישראל באופן שקול וממלכתי".

בנושא ההתמודדות עם ה'קורונה' אמר גנץ: "השפעות הקורונה על כולנו הן דרמטיות. לכל אחת ואחד שנמצא פה יש תפקיד מכריע על מנת לתת לאזרחי ישראל מענה נחנו נקיים היום ישיבה ראשונה של קבינט הקורונה ונדאג להיות ערוכים גם לגל שני וגם לנהל את המשבר הזה בטווח הארוך והוא עלול להיות ארוך ועלול להיות מורכב ובהחלט אפשר שידרשו החלטות קשות"

שר הביטחון התייחס לביקורו אתמול בדרום ואמר: "במסגרת סיור בדרום נפגשנו אני והשר ביטון עם ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה. הם חיכו לממשלה הזו כמו אוויר לנשימה. יש להם פרויקטים תקועים וחוסר ודאות שפוגע בחוסן ובעורף שלנו. הנחיתי את משרד הביטחון לפעול ולהיערך למתן פתרונות בנושאים שונים, וכך יהיה, אני מזמין את כולכם וקורא לכם לנסוע לעוטף, לבדוק את הצרכים המקומיים. כפי שהבטחתי להם הם לא יצטרכו לרוץ אחרינו, אנחנו נרוץ אחריהם".

בנוסף התייחס למתיחות הביטחונית אמר: "ביקרתי אתמול גם בפיקוד הדרום באוגדת עזה ביחד עם הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד. עם הירידה בהשפעות הקורונה, אויבינו אינם נחים על זרי הדפנה. האופציה של הפעלת כוח צבאי תמיד תהיה על השולחן ואני מבהיר לכל הגורמים באזור יודעים היטב שלא כדאי להעמיד אותנו במבחן האש. לצד זאת, צריך לזכור, שגם בצד השני חיים בני אדם, ואם לנו יהיה ביטחון, להם יהיו חיים טובים יותר, בכדי לקדם את המצב האזרחי בעזה, יידרשו צעדים אופרטיביים. בתחום הסיוע הכלכלי ובפרויקטים שונים שיכולים להיות על הפרק".

"את כל אלו לא ניתן ולא צריך להפריד מהמחויבות שלנו להשבת השבויים והנעדרים שבידי חמאס הביתה. נמשיך ונפעל לרמת ביטחון גבוהה בדרום, לקידום השבת הבנים ולשמירה על היציבות והביטחון לטובת כל מי שחי במרחב".

לסיום התייחס ראש הממשלה החליפי ל'עסקת המאה' המונחת על הפרק ואמר: "מונחות בימים אלו הזדמנויות מדיניות משמעותיות שיכולות לשפר ואפילו לשנות את פני האזור כולו בכלל הגזרות. בהן כמובן תוכנית השלום כפי שהוצעה של הממשל האמריקאי. בשבועות הקרובים נבחן באופן מקצועי את דרכי הפעולה הנכונות, באמצעות גבי ומשרד החוץ, ובכדי להביא את התוצאות הטובות ביותר שישמרו על ביטחון ישראל והאינטרסים הלאומיים והבינלאומיים שלנו. נפעל בחוכמה ובאחריות – רק כך נוכל להביא הישגים היסטוריים שיחזקו את ביטחון ישראל לדורי דורות".