שר החוץ הירדני הזהיר הפציר בקהילה הבינלאומית למנוע את החלת הריבונות טען כי "מניעת הסיפוח היא שמירה על השלום". שר החוץ המצרי הזהיר כי ארצו לא תקבל "פעולות חד צדדיות של סיפוח והתנחלות" מצד ישראל וכי היא מצפה שהצדדים יחזרו למו"מ

שר החוץ הירדני איימן א-ספדי אמר הערב (שלישי) כי על הקהילה הבינלאומית למנוע יישום של כל החלטה ישראלית להחלת הריבונות "כדי להגן על השלום ועל החוק הבינלאומי". א-ספדי, שדיבר על רקע ההצהרות מהממשלה על החלת הריבונות בגדה המערבית, הזהיר מהשלכות "עסקת המאה" של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שאותה כינה "תכנית הסיפוח".

בישיבה וירטואלית של וועידת המדינות התורמות לרשות הפלסטינית אמר כי הבכיר הירדני הוסיף כי מה שעומד בראש סדר העדיפויות ב"רגע המכריע הזה" הוא למנוע את הסיפוח ולמצוא אופק להשקה מחדש של המשא ומתן לשלום על בסיס פתרון שתי המדינות והחוק הבינלאומי. הוא איים כי אם "מהלך הסיפוח" ייצא לפועל, יהיו לכך "השלכות הרות אסון" על המאמצים לכינון שלום אזור ועל היחסים בין ישראל לירדן.

השר הצהיר כי ירדן פועלת להשיג שלום צודק וכולל, שעליו ישמרו כל העמים, ותמשיך לנקוט "כל מה שצריך" כדי לשמור על האינטרסים שלה. "פתרון שתי המדינות והקמת מדינה פלסטינית עצמאית הם אינטרס לאומי ירדני. העדיפות ברגע המכריע הזה היא למנוע את הסיפוח ולמצוא אפיקים להשבת המשא ומתן להשגת משא ומתן על בסיס שתי מדינות ושמירה על החוק הבינלאומי".

שר החוץ המצרי, סמאח שוקרי, הזהיר במהלך המפגש כי ארצו לא תקבל "פעולות חד צדדיות של סיפוח והתנחלות" מצד ישראל וכי היא מצפה ששני הצדדים יחזרו לתהליך השלום בהקדם האפשרי. שר החוץ המצרי גם הוסיף כי ארצו תוסיף לתמוך ברשות הפלסטינית, הן באופן מדיני והן באופן כלכלי, זאת לאור ההתפתחויות האחרונות בזירה הבינלאומית.

שר החוץ של איחוד האמירויות הערביות, אנוואר גרגש, כתב אתמול בחשבון הטוויטר שלו כי "כל צעד חד צדדי של ישראל לסיפוח חלקים מהגדה המערבית יהווה מפלה רצינית לתהליך השלום במזרח התיכון". לדבריו, "השיח הישראלי על סיפוח אדמות פלסטיניות צריך להיפסק. כל מהלך ישראלי חד-צדדי יערער את ההגדרה העצמית של הפלסטינים ויהווה דחייה של הקונצנזוס הבינלאומי והערבי ביחס ליציבות ושלום".

בדרך לריבונות: נתניהו קיים ועידה טלפונית עם בכירים בממשל האמריקני