ראש עיריית נצרת עלית שמעון גפסו קורא לחרדים לגור בנצרת. בראיון שמעניק למוסף ממון של ידיעות אחרונות הוא רואה בציבור החרדי כמציל של העיר. "עזבו את חריש כאן יש איכות חיים" . ואין לו כל כוונה לרוץ לכנסת

נדיר, אבל גם זה קורה. ראש עיריית נצרת עלית שמעון גפסו קורא לחרדים בוא להציל את נצרת עלית. בראיון שהעניק למוסף 'ממון' של 'מעריב' אומר גפסו לעיתונאית שלומית צור :"רק החרדים יבטיחו שנצרת עלית תישאר יהודית". חרף העובדה שיש ראשי עיר או תושבים העושים כל מאמץ לדחוק את החרדים מלגור בעירם ראש עיריית נצרת עלית קורא לחרדים לבוא ולגור בעיר.

קרא עוד:

[postim]

כזכור לפני שנה. מינהל מקרקעי ישראל פרסם מכרזים לשיווק קרקעות המיועדות להקמת 2,300 יחידות דיור בשכונת הר יונה ג' שבנצרת עילית. ראש העיר שמעון גפסו ראה בשיווק שטח קרקע גדול כל כך הזדמנות ליישם את חזונו – יישוב העיר ביהודים.

"הכפרים הערביים מסביב לשטחי השכונה, הלא מאוכלסת, היו סוגרים עליה בסוף, והיא היתה יוצאת מתחום שיפוטה של נצרת עילית. היינו מאבדים אותה." הסביר ראש העיר למעריב.

משרד השיכון ערך ביוני 2011 סיור עבור קבלנים שרוצים לרכוש את הקרקע. אך הסיור לא היה שגרתי הפעם. גפסו הודיע לכל הקבלנים שהגיעו להתעניין בשכונת הלוויין של העיר כי היא מיועדת לציבור הדתי וכי הוא יסגור את הכבישים שבתחומה בשבת.

מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון מיהרו לפרסם את ההודעה: "דברי ראש העיר אינם חלק ממסמכי המכרז." ובמילים אחרות, מבחינתם המכרז פתוח לכולם ואינו מיועד לאוכלוסייה מסוימת.

כשפורסמו תוצאות המכרזים, וקרקעות ל1,500- יחידות דיור שווקו במחירי רצפה של 50-40 אלף שקל בממוצע עבור מרכיב הקרקע ליחידה אחת, כולל הוצאות פיתוח. כמחצית מהן שווקו לקבלנים ערבים כמו אבו ראס וא. ג'ברין.

למרות זאת, 'מעריב' ציין, שגפסו בטוח שהשכונה תשווק לציבור דתי וחרדי, גם כשצלה הענק של העיר החרדית המתוכננת חריש מאפיל על השכונה. נראה כי התחרות על כיסו של הצרכן החרדי בשיאה.

"למגזר הדתי תהיה פה איכות חיים," אומר גפסו ל 'מעריב'. "כאן ישנו האוויר הכי נקי בארץ, בחריש ייבנו אלפי בתים ליד 72 מפעלי פחם. לא הייתי רוצה להתחלף עם התושבים שם. משום שהמרחק קטן והפער במחיר קטן חרדים יעדיפו לגור בנצרת עילית. מלבד זאת, שם עוד לא שווקו המגרשים, ואצלנו שני קבלנים כבר קיבלו היתרי בנייה".

גם היום, כשנה לאחר השיווק, ראש העיר דבק בהצהרותיו מסיור הקבלנים ולא חושש מהסתערות החרדים על חריש: "הכבישים בהר יונה ג' יהיו סגורים. אני, למשל, למרות היותי מסורתי נוסע בשבת, ולכן לא אוכל לגור בשכונה".

מהגינוי של משרד השיכון הוא מסרב להתרגש: "משרד השיכון יכול לספר מה שהוא רוצה, אני ראש העיר, אני קובע. הכבישים יהיו סגורים בשבת, והשכונה היא אלטרנטיבה נהדרת לאוכלוסייה דתית באשר היא." אומר גפסו למעריב.