אלחייני שמתנגד לעסקת המאה תקף את טראמפ וקושנר ואמר כי "כל מה שמעניין אותם זה לקדם את האינטרס שלהם לקראת הבחירות". ראש הממשלה הגיב: "מצער שבמקום הכרת הטוב יש מי שמתכחש לידידות זו שלא הייתה גדולה ממנה". גם בימינה מגנים

יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחייני, שמתנגד לעסקת המאה, אמר בראיון ל'הארץ' כי "טראמפ וקושנר הוכיחו במתווה שהם אינם ידידים של מדינת ישראל ולא חושבים על האינטרסים הביטחוניים וההתיישבותיים של מדינת ישראל". לדבריו, "כל מה שמעניין אותם במתווה זה לקדם את האינטרס שלהם לקראת הבחירות הקרובות כך שיסייע לטראמפ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדבריו ואמר כי "אני מגנה בתוקף את דבריו של יו"ר מועצת יש"ע. הנשיא טראמפ הוא ידיד גדול של מדינת ישראל. הוא הוביל מהלכים היסטוריים לטובת מדינת ישראל ובינהם: הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן, הכרה בירושלים כבירת ישראל, העברת השגרירות האמריקנית לירושלים והכרה בחוקיות של מפעל ההתיישבות ביו"ש".

ראש הממשלה נתניהו, שרק אתמול נפגש עם אלחייני, הוסיף כי "חזון השלום של הנשיא טראמפ כולל הכרה בישראל כמדינה יהודית, שליטה ביטחונית של ישראל בכל השטח מערבית לירדן, ירושלים מאוחדת, פירוק החמאס מנשקו, מניעת כניסת פליטים לישראל ועוד. מצער שבמקום הכרת הטוב יש מי שמתכחש לידידות זו שלא הייתה גדולה ממנה".

יו"ר הכנסת יריב לוין אמר כי "דבריו החצופים וחסרי האחריות של דוד אלחייני על נשיא ארה"ב ראויים לכל גינוי וביקורת. בכל הכבוד ליו"ר מועצת יש״ע, עליו להודות לנשיא טראמפ על פועלו האדיר לטובת מדינת ישראל ולטובת ההתיישבות. דבריו של אלחייני מבטאים כפיות טובה שאין כדוגמתה, וגורמים נזק גדול, דווקא בימים של מאמץ חשוב לקידום מהלך היסטורי של החלת ריבונות". בתגובה ענה לו אלחייני: "מוטב ליריב לוין שישיל מעליו את עור הנחש, יישיר מבט לבוחרי הליכוד ויודה באחריות שלו לשרטוט מפת הפינוי והקמת מדינה פלסטינית".

לא רק בליכוד השיבו לביקורת שמתח אלחיאני. על רקע הדברים, גם יו"ר ימינה נפתלי בנט שיבח את טראמפ על עשייתו למען מדינת ישראל. "הנשיא טראמפ הוא חבר אדיר של מדינת ישראל וכולנו אסירי תודה עבור מאמציו במאבק בתוקפנות האיראנית, העברת השגרירות לירושלים, ההכרה ברמת הגולן ועוד הרבה. נקודה", צייץ בנט.

ח"כ איילת שקד הצטרפה לדברים של ראש מפלגתה ואמרה כי "טראמפ הוא ידיד אמת של ישראל. אנו מעריכים עמוקות את כל מה שעשה למען ישראל בזירות הדיפלומטיות, הביטחוניות והמשפטיות – ועוד ועוד. אנו יכולים להתווכח מתי וכיצד על ישראל להחיל ריבונות. אולם חברותו ותמיכתו של טראמפ הם מעל לכל ספק".

השר לשעבר בצלאל סמוטריץ אמר כי "הנשיא טראמפ הוא אחד מידידיה הגדולים של מדינת ישראל בכל הדורות! מי שהביא אותו לתכנית מסוכנת שכוללת את חלוקת הארץ והקמת מדינה פלשתינית הוא נתניהו, שדוגל בכך מאז נאום בר אילן, ושכנע את הנשיא (שקשה לצפות ממנו לדעת טוב יותר מה טוב לישראל מראש הממשלה שלה) שזה מה שטוב לישראל. הוא הבעיה".

יו"ר מועצת אפרת עודד רביבי גם כן גינה ואמר כי "במפגשים הרבים עם נציגי הממשל מצאתי חברים נאמנים לישראל, פגשתי מי שישראל כמדינה יהודית חשובה להם. בשיחות הארוכות כלל הנציגים הדגישו את הצורך בביצור כוחה של ישראל וגם את הצורך להבטיח את עתיד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. לא היה עוד ממשל אוהד כזה למדינת ישראל ולמפעל ההתיישבות".

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ כתב בטיווטר כי "‏הנשיא דונאלד טראמפ הוא לא רק ידיד אמת של ישראל אלא בן ברית עמוק שלנו על כל המשמעויות שבכך. אנו מלאי תודה על העמדה ההיסטורית שלו כלפי זכות העם היהודי על יהודה ושומרון".