צלם: אבי קנר.

נשיא המדינה קורא להרגעת הרוחות בויכוח על שאלת החלת הריבונות • צפו

נשיא המדינה קרא להרגעת הרוחות סביב הויכוח בנושא החלת הריבונות: "העיסוק הגואה בימים האחרונים סביב שאלת הסיפוח מציף שוב שיח קשה, כולנו מפסידים מצורת השיח הזו. האלימות המילולית, התיוגים, הלעג והבוז חייבים להיפסק"


צלם: אבי קנר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קרא היום להרגעת הרוחות סביב הויכוח בנושא החלת הריבונות ואמר כי "אנשים אחים אנחנו. נזכיר גם היום ולא מתוך מליצה. העיסוק הגואה בימים האחרונים סביב שאלת הסיפוח מציף שוב שיח קשה. הם ואנחנו, הלנו אתה או לצרנו. כולנו מפסידים מצורת השיח הזו".

ריבלין הוסיף כי "הדיון בשאלות הרות גורל, ושאלת הסיפוח היא בהחלט שאלה הרת גורל, חייב להתקיים. חייב להתקיים- בכל מדינה שטובת אזרחיה לנגד עיניה. איש איש ותפיסת עולמו. זוהי נשמת אפה של הדמוקרטיה הישראלית".

"איננו מתייראים מן המבקרים והשואלים, אך עלינו בהחלט להתירא מן המשתיקים. משתיקי השיח. אל לנו להשתיק שאלות, היסוסים או ביקורת מאף צד פוליטי. לחלוק- כן. להתווכח- וודאי. אך האלימות המילולית, התיוגים, הלעג והבוז חייבים להיפסק". לדבריו, "אני, שזוכר היטב את נסיונות ההשתקה בימי אוסלו וההתנתקות, וזוכר כמה קשה עמלנו כדי להשתקם מאותו שבר, מבקש מכם- מספיק".

2 תגובות

התגעגתי אליו

איזה מזל שיש לנו נשיא, איך המדינה היתה מסתדרת בלעדיו? שווה את כל הכסף והמשאבים שמושקעים במוסד הזה. רק חבל שאין לנו גם נשיא חליפי, ככה היינו מושלמים לגמרי….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *