שגריר איחוד האמירויות בוושינגטון, העביר מסר אזהרה לבכירי הבית הלבן לפיו: "התגובה של איחוד האמירויות ושל שאר מדינות המפרץ לסיפוח ישראלי בגדה לא תהיה מרוסנת כמו אחרי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים". לדבריו: "זה מקרה שונה באופן בסיסי"

שגריר איחוד האמירויות הערביות בוושינגטון, יוסוף אל-עוטייבה, העביר בשבועות האחרונים מסר לבית הלבן בו הוא מזהיר מההשלכות של סיפוח חד צדדי מצד ישראל, כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות 13. לפי הדיווח, אל-עוטייבה אמר לבכירי הבית הלבן כי "התגובה של איחוד האמירויות ושל שאר מדינות המפרץ לסיפוח ישראלי בגדה לא תהיה מרוסנת כמו אחרי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים". לדבריו: "זה מקרה שונה באופן בסיסי, סיפוח ישראלי יביא להסלמה במזרח התיכון".

בערוץ ציינו כי אל-עוטייבה אמר את הדברים גם באופן פומבי במהלך ראיון לאתר אל-מוניטור והוסיף כי לסיפוח ישראלי תהיה השפעה השלילית על היציבות של ירדן. לדבריו: "המהלך יפעיל לחץ פוליטי אדיר על ירדן ויצית את דעת הקהל בעולם הערבי". הוא שב ואמר כי הוא רואה בתכנית המאה כנקודת התחלה שממנה צריך להתחיל דיאלוג שבו יגידו מה טוב בה ומה לא טוב והצר על כך שאין מו"מ בין הצדדים.

איחוד האמירויות: "מודאגים מתוכנית הסיפוח – טענות נתניהו הן עיוות"

בנוסף אמר אל-עוטייבה כי המהלך של הפלסטינים להתנער מההסכמים עם ישראל וארה"ב הוא מהלך לא טוב, אבל לפלסטינים יש מעט מאוד אפשרויות במצב שנוצר. השגריר הבכיר העביר ביקורת אלגנטית על סירוב הרשות לקבל את הסיוע שהאמירויות שלחה דרך ישראל: "מאוכזב שזה לא קרה מבלי קשר אם ההחלטה של הרשות פוליטית או שיש קצר בתקשורת. אמרתי לחבר פה שאני מאוכזב לא בשבילי, אלא בשביל הפלסטינים שלא יקבלו מכונות הנשמה. מנסים לעזור לאנשים שזקוקים נואשות לסיוע". איחוד האמירויות הערביות נחשבת לבעלת ברית חשובה של ארצות הברית במפרץ הפרסי.

היסטוריה בנתב"ג: מטוס של איחוד האמירויות נחת בארץ

בתוך כך, שר החוץ הירדני איימן ספאדי מתח ביקורת על תוכנית הסיפוח ואמר כי המהלך יוביל ל"עימות, אנרכיה ואובדן תקווה". בנאומו בכינוס הקואליציה הבין-לאומית נגד דאע"ש. הוסיף: "כחלק מהמלחמה בטרור, עלינו לפעול במהירות כדי למנוע מישראל את סיפוח שליש משטח פלסטין הכבושה ואת השלכות ההחלטה הזו". לדבריו: "במקום, צריך לפעול לחידוש המו"מ כדי להשיג שלום על בסיס פתרון שתי המדינות".