עמית בן יגאל הי"ד. צילום: פייסבוק

הותר לפרסום: נתפס החשוד ברציחת החייל עמית בן יגאל הי"ד בזריקת אבן

שירות הביטחון הכללי התיר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת, בשיתוף צה"ל והמשטרה, נלכד המחבל החשוד ברציחת לוחם גולני עמית בן יגאל הי"ד לפני כשלושה שבועות בכפר יעבד. המחבל בן 49, מתגורר במבנה שממנו הושלכה האבן

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם


ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לתפיסת המחבל

הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, נעצר ונחקר בשב״כ בשבועות האחרונים נזמי אבו בכר אודות ביצוע פיגוע השלכת האבן בכפר יעבד בליל ה-12.5.20 במהלכו נרצח לוחם צה"ל סמל ראשון עמית בן יגאל הי"ד.

החשוד הינו תושב הכפר יעבד, בן 49 והוא מתגורר במבנה ממנו הושלכה האבן אשר פגעה בחייל. בחקירת השב"כ עלה כי החשוד השליך את האבן מגג ביתו בליל האירוע בו נהרג החייל ז"ל. תוצרי החקירה מועברים לידי התביעה הצבאית לטובת הגשת כתב אישום. "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בנחישות על מנת להביא לדין את כלל המעורבים בפעילות טרור נגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל", נמסר מהשב"כ.

מדובר צה"ל נמסר כי "המחבל נעצר על ידי לוחמי צה"ל וכוחות שב"כ במהלך מבצע מעצרים רחב במרחב החטיבה המרחבית "מנשה", מיד לאחר האירוע. הודעה על לכידת החשוד נמסרה למשפחת בן יגאל על ידי נציגי צה"ל ושב"כ. צה״ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעלו לסיכול ניסיונות פיגוע וללכידת מחבלים".


תיעוד מפעילות המעצר: צילום: דובר צה"ל

ברוך בן יגאל, אביו של עמית, סיפר ל'ווינט' על הרגעים שבהם נודע לו על תפיסת המחבל. "כשאמרו לי תפסו אותו צרחתי בתוך האוטו. נכנסתי לשמחה מהולה בעצב", סיפר. "אני כבר חודש לא ישן והטלפון דלוק. מאז אני לא ישן יום ולילה וזה הדבר היחיד שהעסיק אותי. זה טלפון חשוב לי ולנו כהורים. האדם הזה שיבש לנו את החיים. זה לראות אור בקצה המנהרה".

לדבריו, "30 יום לא עצמתי עין כמו שצריך וחיכיתי לטלפון המיוחל. הוציאו לי מהלב מטען של 200 טונות. אמרתי תודה שחסו עליי ועל נאווה. המחבל נתפס, הודה ושחזר. אמרתי תודה גם לנציגי שב"כ והצבא שהודיעו לנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "אני רוצה לשבח את צה״ל, השב״כ וזרועות הביטחון על שתפסו את הרוצח השפל של עמית בן יגאל ז״ל. אני נתתי הנחייה להרוס את ביתו של המרצח הזה. מי שמנסה לפגוע בנו – ידנו משגת אותו, במוקדם או במאוחר. בשנים האחרונות אתם רואים שזה במוקדם".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "‏כוחותינו שמו את ידם על המחבל השפל שהרג את לוחם סיירת גולני, עמית בן יגאל ז׳׳ל. אני מקווה שתפיסת המחבל הארור, תנחם את הוריו של עמית, אותם פגשתי לפני שבוע, ולו במעט. מי שיפגע באזרחי ישראל וחיילי צה׳׳ל – ישלם על כך מחיר כבד. נגיע לכל אחד ובכל מקום".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר בתגובה: "תחזקנה ידי כוחות הביטחון כולם אשר הביאו ללכידתו של המחבל שרצח את סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל אחרי לילות ארוכים וחסרי פשרות במצוד אחריו. אנו נפעל ללא רחם נגד הטרור ומבצעיו ונבטיח את שלומם של אזרחי ישראל".

אלוף משנה יאיר פלאי מפקד החטיבה המרחבית מנשה אמר בתגובה: בחטיבה המרחבית ״מנשה״ נערך בשבועות האחרונים מבצע ממושך וממוקד בכל שעות היום והלילה, במטרה לסגור מעגל על המחבל שחשוד בהריגת סמל-ראשון עמית בן יגאל ז״ל. מבצע זה נערך בשיתוף פעולה של כוחות הביטחון, בהובלת סיירת גולני. נמשיך לפעול בכל דרך אפשרית על מנת להבטיח".

כוחות צה"ל במהלך הפעילות לעצירת המחבל. צילום: דוברות צה"ל

2 תגובות

הריגת???! מה קרה לכם פה באתר?
זה רוצח נתעב בדם קר

ברציחת ….
חשוב לא לאמץ את שיטות השמאל התקשורתי

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן