צילום: ויקיפדיה

הסנאטור היהודי: "השבת היא דלת ליהדות – צריכים לפעול לפי הרבי מחב"ד"

ג'ו ליברמן התייחס לחשיבות השבת ואמר כי "כולנו מחוברים למכשירים כל הזמן, החלק הקשה הוא לכבות את הטלפון, מה כבר יקרה?". על המצב הפוליטי: "ביידן הוא תומך גדול בישראל, אבל בצד השמאלי במפלגה הדמוקרטית יש קבוצה שהיא לא פרו-ישראל"

ג'ו ליברמן, לשעבר סנאטור ומועמד המפלגה הדמוקרטית לתפקיד סגן נשיא ארה"ב, התייחס היום (שלישי) לחשיבות השבת בעיניו והביע תקווה שהעולם היהודי ישכיל לחשוף את הייחוד ואת התרומה של שבת בתרבות היהודית ובכלל. "אני חושב שהשבת היא דלת להבנה בתרבות היהודית ויש כל כך הרבה דרכים להביא אנשים לחלקים מהשבת".

ליברמן התארח בוועידת מקור ראשון ליהדות התפוצות ושוחח עם ד"ר רות קבסה אברמזון מ"שבת UNPLUGGED" ואמר כי "אנחנו צריכים לפעול לפי החכמה של חב"ד ושל הרבי מילוביבץ' ז"ל. בואו נעבור מצווה מצווה, לא אתווכח על מה אתה לא עושה אני אודה לך על מה שאתה כן עושה. ישנם דברים פשוטים שאפילו אנשים בלי רקע גדול ביהדות יכולים לעשות, למשל ארוחת ערב שישי, אולי תלמדו לערוך קידוש ואולי לא. אולי תלמדו רק את ברכת המוציא".

ליברמן הוא יהודי אורתודוכסי שומר מצוות, ואף חיבר ספר על השבת, "המתנה של המנוחה". הוא הוסיף כי "דבר נוסף, אוניברסלי, תברכו את הילדים שלכם, תנו להם את הברכה. אני מקווה שתמצאו בית כנסת שתרגישו בו נוח, אולי לא בהתחלה. אולי תעשו מה שמציע ארגון "שבת UNPLUGGED", כולנו מחוברים למכשירים כל הזמן, החלק הקשה הוא לכבות את הטלפון החכם שלי (טרם כניסת שבת) מה כבר יקרה?".

בראיון התייחס גם למצב הפוליטי בארצות הברית ואמר כי "הנשיא טראמפ הוא אחד הנשיאים הכי פרו-ישראל שהיו לישראל מאז 1948. ג'ו ביידן, שאותו אני מכיר זמן רב, הוא תומך גדול בישראל וכך יגידו גם אנשי מדינתו, וגם אנשי הממשל בישראל. אבל זה יהיה 'נושא' כי בצד השמאלי במפלגה הדמוקרטית יש קבוצה שהיא לא פרו-ישראל כמו שהמפלגה הייתה במשך חיי, וזה מדאיג אותי מאוד".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *