מטוס Tu-95 המלווה על ידי טייפון RAF. צילום: ויקיפדיה

מתיחות בשחקים: מטוסים אמריקניים יירטו מפציצים רוסיים סמוך לאלסקה

משרד ההגנה הרוסי הודיע שמטוסים של ארצות הברית יירטו וליוו ארבעה מפציצים רוסיים, המסוגלים לשאת נשק גרעיני, בצבא ארה"ב אישר את הפרטים. משרד ההגנה הרוסי טען כי המפציצים קיימו "טיסה שגרתית" באזור ניטרלי ושהטיסה הייתה בהתאם לחוק הבינלאומי

משרד ההגנה הרוסי הודיע כי מטוסי קרב אמריקניים יירטו וליוו ארבעה מפציצים רוסיים המסוגלים לשאת נשק גרעיני באזור אלסקה. בסוכנות הידיעות RIA ציטטו את טענת משרד ההגנה הרוסי, לפיה היה זה במהלך טיסה שגרתית באזור ניטרלי לא הרחק מאלסקה. "הטיסה של המפציצים מדגם טופולב Tu-95MS הייתה בהתאם לחוק הבינלאומי". וכי "מטוסי קרב F-22 אמריקניים ליוו אותם בשלבים מסוימים במהלך הטיסה שלהם".

בפיקוד צפון אמריקה של צבא ארצות הברית אישרו את ההודעה הרוסית. ומסרו שמטוסים אמריקנים יירטו שני מפציצים רוסיים ועוד שני מטוסים שליוו אותם. בהודעת האמריקנית נטען שהמטוסים הרוסיים היו בתחום 20 המיילים הימיים של חופי אלסקה, סמוך מאוד לשטחה של ארצות הברית.

תקריות מסוג זה מתרחשות מעת לעת בין חילות האוויר של רוסיה ושל ארצות הברית. לפני כחודש וחצי מטוסי קרב רוסיים יירטו שני מפציצים אסטרטגיים אמריקניים מדגם B-1B בשמי הים השחור והים הבלטי עד שאלו שינו את הכיוון שלהם. עשרה ימים קודם לכן, מטוסי קרב של נאט"ו הוזנקו ליירט שני מפציצים רוסיים מדגם Tu-22 אחרי שהתקרבו למרחב האווירי הרומני. ברדיו אירופה החופשית ציטטו גורם בנאט"ו, ולפיו ב-2019 נרשמו כ-300 תקריות שבהן מטוסים רוסיים טסו בסמוך למרחב האווירי של ארצות הברית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן