חריש עולה על מפת ההתיישבות החרדית: כנס לרוכשים החסידיים בחריש

בשבוע שעבר ערכו "איגוד זוכי ורוכשי חריש" כנס מיוחד לעשרות אברכים חסידיים שרכשו דירות במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" בשכונת "בצוותא" בעיר חריש • בקרוב יבואו עשרות משפחות חסידיות להתגורר בעיר בשכירות עד לקבלת הדירה שרכשו

ביום שני האחרון התקיים כנס מיוחד במינו, לייסוד קהילות החסידים בעיר חריש שכידוע זוכה להתעניינות גוברת בכל המגזרים בציבור החרדי לנוכח הפוטנציאל הגדול הטמון בעיר, לאור העובדה שבעיר כבר בנויים כ-6000 יחידות דיור אשר רובם ממתינים לשוכרים או רוכשים במחירים נמוכים משמעותית בהשוואה לערים אחרות במרכז.

לאור מצוקת הדיור החריפה, הוחלט במספר קהילות חסידיות, להתמודד באופן מרוכז בהגרלות מחיר למשתכן בשכונת "בצוותא" בעיר וכן לרכוש בפרויקטים השונים הנמכרים בימים אלו לציבור החרדי, ביניהם ניתן למנות את קהילות דושינסקיא, פרושים, ברסלב ותולדות אהרן, לאחר שכבר רבים מקהילות אלו רכשו במסגרת מחיר למשתכן וכן בפרויקט סמוך המשווק בשוק חופשי.

בימים אלו הוחלט לערוך כינוס הערכות לציבור החסידי לקראת האיכלוסים הקרובים וכן לתת מידע לזוכים חדשים ולציבור המתעניין לעבור להתגורר בעיר כבר בקרוב, באמצעות שכירת דירות במקום, בקריה החרדית בעיר שמונה את קהילת 'לעבדך באמת' שבראשות הרב אשר זיגדון שליט"א וכן את קהילת תולדות אהרן, ברסלב ועוד.

מפאת המצב, לא היה ניתן לערוך כנס לכלל זוכי מחיר למשתכן בחריש, ולכן הוחלט לערוך כינוסים נפרדים לכל ציבור מהמגזר החרדי. בתחילה הוכנו מקומות לכארבעים אברכים, אלא שלמעשה הגיעו עשרות נוספים – למרות שלא פורסמה מודעה אחת – אשר נאלצו לעמוד רגליהם לאורך הכנס ההיסטורי.

הנחה את הכנס, עו"ד הרב נתן רוזנבלט, יוזם ההתיישבות החרדית בחריש. אשר הרחיב על הקשר לפרשת השבוע, כאשר תמיד אפשר למצוא חסרונות ליישוב חרדי בארץ ישראל, וצריך להתחזק לראות כי טובה הארץ מאוד מאוד. הוא תאר את ההיסטוריה של חריש והחרדים, את ההווה ואת העתיד.

הרה"ח ר' יוסף קדיש אייזנר, יוזם הבאת ציבור בני היישוב הישן לעיר, תיאר את המצב הנוכחי ואת העתודות הממתינות לציבור החרדי. הוא גילה כי מידי יום מתקיימים שלוש קווי נסיעה של מהדרין מירושלים וחזור. וקרא לציבור לבוא כבר עכשיו לשכור דירות במקום, כאשר עדיין ניתן לשכור בשפע דירות ענק במחירים מגוחכים.

בפני הנוכחים הופיע אברך יקר מחסידי תולדות אהרן המתגורר בעיר. הוא תאר את המצב האידיאלי השורר במקום לגידול משפחה חרדית, ואת אפשרויות הפרנסה.

את המשא המרכזי נשא הגה"ח רבי קלמן קלונימוס וייס שליט"א, רב ומו"ץ דבית שמש, בדבריו הלהיב את ציבור האברכים לסייע להוריהם בעול הנישואין על ידי כך שיעברו לגור בעיר. הוא דרש מהעסקנים להבטיח את עתידו הרוחני של כל אברך באמצעות הקמת כולל אברכים חסידי, לבני עלייה החפצים לעלות במעלות התורה. הרב שליט"א אף העלה מזכרונותיו, כאחד החלוצים שעברו לגור בבית שמש בשעתו, ותאר את הקשיים הזמניים למול התועלת הרוחנית העצומה ויישוב הדעת שמקבלים בבניית מקום תורה חדש.

לאחמ"כ נשא דברים אברך ליטאי מקרית ספר, העומד בראש איגוד הזוכים בחריש, אשר פרס בפני הנוכחים את נתוני ההרשמה העדכניים, המגיעים לקרוב לחמש מאות דירות בסך הכל, לפי הנתונים והרשימות שיש ביד האיגוד. כאשר בערך שליש הינם חסידיים.

את הערב נעל, יוזם הכנס, הרה"ג ר' עקיבא קצבורג שליט"א מחסידי דושינסקיא, בתיאור החסד הגדול המושפע ממרום באפשרות האחרונה להכניס דריסת רגל חרדית לעיר הטובה ביותר בארץ.

בסיום הכנס, חתמו כל הנוכחים על מכתב לנציגים החרדים בעיריה ולראש העיר מר יצחק קשת  לעזור בהשגת אפשרות למקום תפילה ותורה, שייפתח כבר בשבועות הקרובים בעזהשי"ת.

   

3 תגובות

מה עם מסכות?

אם לא תשלמו כופר לאתרא קדישא… חבר על הכנסים וכו'

ה' ישמור
מאה שערים קטן לעמות מה שיהיה בחריש

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *