צילומים: פלאש 90

משפחת גולדין במתקפה על גנץ: "מרחק בלתי נתפס בין ההצהרות למעשים"

הוריו של הדר גולדין הי"ד יוצאים במתקפה נגד שר הביטחון שאישר העברת 50 מיליון דולר לעזה: "הוא מתחיל את תפקידו כשר ביטחון בכניעה מול חמאס, ביזיון לגנץ ששימש כרמטכ"ל בצוק איתן ושלח את הדר ואורון להילחם בעזה והפקיר אותם בשבי חמאס"

לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה"ל סגן הדר גולדין הי"ד המוחזק בידי חמאס כבר כמעט 6 שנים, תוקפים הבוקר את ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, על רקע הפרסומים לפיהם הסכום המועבר היום לידי חמאס בעזה קפץ בלמעלה מפי 3 ויעמוד על 50 מיליון דולר.

"גנץ כיהן כרמטכ״ל צה"ל במלחמת ׳צוק איתן׳ והוא המפקד שהשאיר את בננו הדר בשבי חמאס. במקום להעמיד בראש את ערכי צה״ל והחזרת לוחמים משדה הקרב הוא מתחיל את תפקידו כשר ביטחון בכניעה מול חמאס. גנץ התחייב בפני הציבור וגם בפגישות ובשיחות אישיות איתנו כי ברגע שיקבל תפקיד משמעותי יפעל להשבת החיילים והאזרחים הנמצאים בידי חמאס".

"גנץ הוא אכזבה גדולה עבורנו. יש מרחק בלתי נתפס בין האמירות וההצהרות לבין המעשים שלו. העברת 50 מיליון דולר לחמאס והמשך הפקרת הבנים היא ביזיון לגנץ ששימש כרמטכ״ל מלחמת צוק איתן ושילח את הדר ואורון להילחם בעזה והפקיר אותם בשבי חמאס כבר כמעט 6 שנים", אמרו בני משפחת גולדין.

בחודש פברואר 2019 פרסמה מפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ סרטון לצד הכיתוב: "חמישה עשר מיליון דולר נתניהו משלם למרצחי החמאס. 15 מיליון דולר. כל חודש. במזומן. בתמורה קיבלנו – מאות טילים על תושבי הדרום, עשרות אלפי דונמים שרופים, מאות עפיפונים ובלוני תבערה, עשרות אלפי ילדים במקלטים. אנחנו לא נשלם פרוטקשן לחמאס, אנחנו לא נפקיר את תושבי הדרום. אין יותר ימין ושמאל".

עם זאת, על פי דיווח של עמית סגל מפי גורמים במשרד הביטחון עולה כי מנגנון העברת הכספים השתנה, כעת הוא מסומן לפי תעודות זהות ולא הולך לטרור. המחלוקת היא האם זה החל עם כהונת גנץ או היה עוד קודם. "והלקח", אומר סגל, "סוגיית עזה היא לא פוליטית כבר. זכינו לארבעה שרי ביטחון בארבע שנים, מארבע מפלגות שונות. כולם הבטיחו משהו אחד ועשו אחרת. המציאות חזקה יותר".

כסף תמורת שקט: קטאר תעביר 50 מיליון דולר לעזה – באישור ישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *