צילום: משה גולדשטיין - אלימלך פסיקוב

בהוראת האדמו"ר: בסקווירא מקימים מערך לימוד לע"נ נפטרי התאונה

בחסידות סקווירא ערכו כינוס כשבמהלכו נשא האדמו"ר דברי חיזוק נוכח המצב הקשה הפוקד את העולם כולו עם התפשטות נגיף הקורונה. בכינוס הוחלט להקים מערך לימוד מיוחד לע"נ שלושה מבני החסידות שנפטרו במהלך תאונה קטלנית לפני כשבוע וחצי

בכינוס שנערך בבית המדרש הגדול של חסידות סקווירא בשיכון החסידות בארצות הברית החליטו בהוראת כ"ק האדמו"ר שליט"א להקים מערך מיוחד של לימוד לעילוי נשמתם של הרב החסיד רבי אריה שמואל דייטש וחתנו הרב החסיד רבי שלמה בירנהאק ז"ל שנפטרו לפני כשבוע וחצי במהלך תאונת דרכים בסמוך לשיכון סקווירא בארה"ב.

בכינוס שנערך בבית המדרש של החסידות ובהשתתפות המוני החסידים נשא דברים נלהבים כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א, במהלך דבריו עורר האדמו"ר את החסידים להתחזק בתורה וביראת שמים טהורה זאת לאור המצב הקשה השורר בעולם כולו בשל התפשטות נגיף הקורונה, דבר שגבה את חייהם של המוני יהודים חרדים.

לאחר דבריו הנלהבים של כ"ק האדמו"ר שליט"א נשא דברים הרב יצחק יוסף אונגאר מי שעומד בראשות הנהלת התתי"ם ואמר כי בעצת האדמו"ר שליט"א הוחלט להקים מערך לימוד מיוחד לעילוי נשמתם של רבי אריה שמואטל דייטש וביתו צפורה ע"ה וחתנו ר' שלמה בירנהאק ז"ל שנפטרו לפני כשבוע וחצי במהלך תאונה קטלנית בסמוך לשיכון החסידות בארצות הברית.

ל'חדשות JDN' נודע כי על פי מערך הלימוד בכל יום יקדישו בחורי החסידות שעה מיוחדת ללימוד עם אברכי החסידות וה'בעלי בתים' לעילוי נשמתם של נפטרי התאונה, בחסידות שבו והדגישו את החובה של החסידים להקדיש שעות מיוחדות ללימוד התורה שהיא ערך עליון בחייו של חסיד.

כזכור, לפני כמעט שבועיים הרב החסיד רבי אריה שמואל דייטש ז"ל בן ה-45 וחתנו הרב החסיד רבי שלמה בירנהאק ז"ל בן ה-25 הלכו לעולמם לאחר שנהרגו במהלך תאונה קטלנית שהתרחשה בסמוך לשיכון סקווירא בדרכם לשמחה משפחתית.

על פי הדיווחים, מעט לפני השעה 16:30 (שעון ארה"ב) התקבלה קריאה במוקדי החירום על תאונה שהתרחשה בכביש 45 דרך ניו המפסט הממוקם בסמיכות לשיכון סקווירא שבארצות הברית, כוחות ההצלה שהוזעקו למקום חילצו מספר לכודים שהיו בתוך הרכבים שנפגעו בתאונה.

הרה"ח רבי אריה שמואל דייטש ז"ל וחתנו הרה"ח רבי שלמה בירנהאק ז"ל היו ברכם יחד עם משפחתם לשמחה משפחתית, אך כאמור במהלך הדרך הם נפגעו קשות במהלך תאונה קטלנית, כוחות ההצלה נאלצו לקבוע את פטירתם של השניים למגינת לב. גם ביתו של הרב דייטש הנערה ציפורה ע"ה נפטרה מפצעיה שעות לאחר אירוע התאונה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן