צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בשורה: נחתם הסכם להקמת מעלית מהרובע היהודי למפלס הכותל

הקמת המעלית המיוחדת שתחבר בין הרובע היהודי לכותל המערבי צפויה להסתיים בתוך שלוש שנים. המעלית שתיבנה בעלות של 55 מיליון שקל, תיתן מענה לעשרות אלפי אנשים שהתקשו להגיע לרחבת הכותל בשל קשיי נגישות

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

הסכם היסטורי נחתם היום (שלישי) בין החברה לפיתוח הרובע לעיריית ירושלים להקמת מעלית מיוחדת שתחבר בין הרובע היהודי לכותל המערבי. המעלית המיוחדת שתיבנה בעלות של 55 מיליון שקל, תסיע את המתפללים מהרובע היהודי עד לרחבת הכותל המערבי וצפויה לתת מענה לעשרות אלפי אנשים שהתקשו להגיע לרחבת הכותל בשל קשיי נגישות. בניית הפרויקט צפויה להסתיים בתוך שלוש שנים.

במעמד החתימה בו השתתפו ראש העיר, מנכ"ל העיריה, איציק לארי שהיה הרוח החיה מאחורי קידום הפרויקט, היועץ המשפטי, אלי מלכה שפתר במעלה הדרך אין ספור תסבוכות משפטיות והגב' ריטה לידז'נסקי, מנהלת מחלקת נכסים, שהופקדה על ניהול המו"מ מול החברה לפיתוח הרובע.

במעמד החתימה המרגש, אמר ראש העיר, משה ליאון: "אנחנו חותמים היום על הסכם היסטורי אליו נשאו מאות אלפי אנשים עיניים במשך עשרות שנים. אנחנו מרחיבים את מעגל המתפללים בכותל ונותנים לאנשים – שאולי משוועים יותר מכל לשאת תפילה לבורא עולם – להגיע לכותל בנוחות ובלי קשיים. זה יום בשורה לירושלים, למדינת ישראל ולעם היהודי כולו".

מנכ"ל העירייה, איציק לארי, אמר כי "בהנחיית ראש העיר עבדנו קשה להוריד את כל המכשולים שעמדו בדרך. מדובר באחד הפרויקטים המורכבים שנעשו בירושלים, היו רגעים שנראה היה שמדובר בפרויקט חסר סיכוי, אבל האמונה בדרך הביאה לתוצאה המיוחלת".

הרצל בן ארי, מנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי שחתם אף הוא על ההסכם אמר כי "היום הזה הוא יום בשורה לעשרות אלפי משפחות: אמהות עם ילדים, נכים וקשישים ששיוועו להגיע לכותל, אך לא הייתה להם את האפשרות. היום עם חתימת ההסכם אנחנו יכולים להסתכל להם בעיניים בגאווה ובסיפוק גדול ולומר להם: הסרנו את המכשולים, הכותל בידיכם!".

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – [email protected]

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell