צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בית שמש: גל פריצות בשבתות ברמה ג' – הרבנים התירו לפנות למשטרה

בשבועות האחרונים אירעו ברמת בית שמש ג' מספר התפרצויות לבתים בערבי שבת. רבני השכונה התירו לתושבים לחלל שבת כדי לדווח למשטרה על פורצים. תושב השכונה ל'מקומי JDN': "הפריצות לבתי התושבים בשכונה הפכו לסיוט מתמשך"

תושבי רמת בית שמש ג' סובלים בשבועות האחרונים מגל פריצות לבתים בערבי שבת. החשש והסכנה במפגש עם הפורצים, הביאו את רבני השכונה להוציא פסק חריג בו הם מתירים לתושבי השכונה אשר עדים לפריצה, לדווח למשטרה בעיצומה של השבת, כיון שהדבר עלול להגיע לידי סכנת נפשות.

במכתב שפרסמו הרבנים בסוף השבוע האחרון והגיע ל'מקומי JDN' נכתב, "בעת האחרונה אירעו בשכונתנו פריצות לבתים בליל שבת קודש על ידי פורצים ישמעאלים, אף בשעה שבני הבית שהו בביתם. ודבר זה עלול להגיע לידי סכנת נפשות חס וחלילה, כמובאר בגמ' סנהדרין ע"ב וברמב"ם פ"ט מהל' גניבה ה"ט".

רבני השכונה מדגישים: "אשר על כן הורו גדולי הפוסקים ששכנים הרואים פורץ הנכנס לבית כזה, מותר להם להודיע את הדבר למשטרה ולחלל שבת כדי למונעו ממעשיו, כמבואר ברמב"ם שם ה"ז (ואם אפשר בקל לעשות זאת כלאחר יד, כגון להקיש בטלפון באחורי אצבעותיו יעשה באופן זה)".

על המכתב חתומים הרב יוסף חיים, הרב חיים אליהו גלוכובסקי, הרב חנוך אלבק, הרב אלעזר הכהן מאירובסקי, הרב טברסקי, הרב רפאל כהן והרב ברוך דזיאלאווסקי.

תושב השכונה מספר ל'מקומי JDN' כי גל הפריצות האחרון אינו תופעה חדשה, וכי מדובר תופעה מתמשכת ממנה סובלים תושבי השכונה כבר שנים. לדבריו: "הפריצות לבתי התושבים בשכונה הפכו לסיוט מתמשך, ולצערי העירייה והמשטרה לא נוקטות כל צעד למניעת התופעה". הוא מספר כי כל מספר חודשים עולים הדיווחים על הפורצים שהיו בשכונה בשבת, "לאחר כמה שבתות שהגנבים מכים בנו, הם מורידים הילוך, וחוזר חלילה".

מעיריית בית שמש מסרו בתגובה: "סמכות האכיפה נמצאת בידי משטרת ישראל. עיריית בית שמש סומכת על המשטרה שתעשה את הכל על מנת למגר את התופעה ותעשה ככל שביכולתה כדי לסייע לה ככל שתבקש".

פנינו למשטרת ישראל לקבלת תגובה, אך עד רגע זה טרם התקבלה. לכשתתקבל תשובת המשטרה – נעדכן.

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – [email protected]

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *