השוטרים בקשו מהחתן לומר את פרטיו, אך החתן שחשש מחילול שבת בכך שהשוטר יכתוב את דבריו, סירב לשתף פעולה. השוטר החליט לעצור את החתן, אך רגעים לפני שהוכנס לניידת עבר במקום אחד מרבני השכונה שהורה לחתן לספק את הפרטים • הסיפור המלא

שוטרי משטרת ישראל ביצעו אכיפה של הנחיות משרד הבריאות בעיצומה של השבת, אך ייתכן שבמקרה אחד הם הלכו רחוק מדי. מסיפור שהגיע ל'מקומי JDN' עולה כי בשבת בבוקר עכבו שוטרי סיור חתן בשבת השבע ברכות שלו, על כך שהלך ברחוב ללא מסכה כפי שדורשות ההנחיות הרופאים. החתן הוציא מסכה מכיסו וחבשה על פניו תוך כדי שהוא מסביר לשוטרים כי הדבר נעשה בשגגה והוא מתנצל על כך.

מעדויות שהגיעו ל'מקומי JDN' עולה כי השוטרים שעצרו את החתן בצומת הרחובות כהנמן רבי עקיבא בעיר, סרבו לקבל את ההסבר והחלו לרשום דו"ח על הפרת הנחיות הבריאות. בשלב זה בקשו השוטרים מהחתן לומר את פרטיו האישיים על מנת לרשום אותם בדו"ח, אך החתן שחשש מחילול שבת בכך שהשוטר יכתוב את דבריו, סירב לשתף פעולה.

לאחר מספר פעמים שהשוטר הפציר בחתן לספק את פרטיו לצורך כתיבת הדו"ח, החליט השוטר לעצור את החתן ולקחת אותו לתחנת המשטרה. בעוד השוטר מלביש כפפות כדי לבצע את המעצר, עבר במקום אחד מרבני השכונה שהורה לחתן לספק את הפרטים כדי להימנע מחילול שבת נוסף.

החתן מסר את פרטיו לשוטר ושוחרר כשהשוטר מעדכן אותו כי יישלח דו"ח לביתו. עד ראיה שנכח במקום סיפר ל'מקומי JDN' כי לולא התערבותו של הרב היינו בסיפור אחר לגמרי, "בעור שניות ספורות היה פה מצב שעוצרים בשבת יהודי בשל טעות בכוונה או שלא, לא מדובר בעבריין אלא בחתן צעיר שאולי לא התנהג כשורה, אך לעצור אותו בשבת על אי חבישת מסכה, זה כבר מוגזם".

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – mekomi.jdn@gmail.com

לא מחכים לסגר: אכיפה בבני ברק באולמות ובשטיבלך • צפו