ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי מודה הערב כי המגבלות שהוטלו בחלק מהשכונות בעיר מכוונות למגזר החרדי, אך הסכימו שלא להטיל את המגבלות "על בסיס של השתייכות מגזרית", ורק "על בסיס גיאוגרפי". לדבריו, "כדי למנוע תחושת אפליה מצד הציבור החרדי"

ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי התייחס הערב למתקפות כלפיו במגזר החרדי ופרסם הודעה לפיה: "‏בשבוע שעבר שלחתי הודעה מוקלטת לציבור החרדי בעיר, בה התרעתי על כך שנתוני התחלואה ברובעים החרדיים עולים בקצב שעלול להוביל את משרד הבריאות לקבל החלטה להטיל עליהם סגר. ואכן, העליה הגבוהה גרמה לכך שמטה קורונה של ממשלת ישראל, בהמלצת משרד הבריאות, הכריז על סגר חלקי ברובעים ז׳, ג׳ ו-ח׳".‏

על רקע הביקורת על היעדרותו היום מהדיון בכנסת שעסק בנושא אמר כי "לצערי, גורמים מחרחרי ריב ומדון, העושים ניצול ציני ואף פוליטי של המשבר הבריאותי שמאיים על כולנו, מנסים לרכוב על הנסיבות ולהטיל את האשמה עלי ועל העירייה. זה חמור מאוד, כי אין אשמה – זה למען בריאות התושבים, ומשרד הבריאות נוהג נכון, וגם עובדתית אין לכך כל שחר – זו הסמכות של הממשלה".

"יתרה מכך", כותב לסרי, "בעצה אחת עם משרד הבריאות דאגנו שההגבלות יהיו סגר חלקי, כאשר החיים ברובע ימשיכו להתנהל כרגיל. וכפי שאתם רואים הם אכן נמשכים כרגיל, ובכלל גם הסכמנו שההחלטה על מגבלות תהיה על בסיס גיאוגרפי בלבד, ולא על בסיס של השתייכות מגזרית. זאת, כדי למנוע תחושת אפליה מצד הציבור החרדי".‏

לדבריו, "אחינו הציבור החרדי באשדוד וכל תושבי העיר יודעים היטב שבכל שנות כהונתי כראש העיר, לא נתתי ולא אתן להפלות את הציבור החרדי בשום תחום. ודאי לא בנוגע לבריאות ולשמירה על החיים, ואף לא הרשיתי ולא ארשה לעולם, תחושת אפליה כלשהי, של חרדים או של כל אוכלוסיה אחרת בעיר".‏

לסיום הוא כותב כי "אני מנצל את ההזדמנות הזו, כדי לבקש ולקרוא לכולם שוב, להמשיך ולגלות אורך רוח והבנה, בימים קשים אלה. לשמור על הגיינה, חבישת מסכה וריחוק חברתי. ובעזרת ה׳, בכוחות משותפים, נצליח להתגבר על מגיפת הקורונה, בריאים ושלמים ולא פחות מכך גם מאוחדים".

על פי הודעתו, הוא "הסכים" שלא יטילו סגר על המגזר החרדי בהתאם ללבושו והשתייכותו המגזרית, ו"הסתפקו" בהטלת המגבלות רק על השכונות החרדיות. תושב העיר ששוחח עם 'חדשות JDN' תהה "האם היה בהתחלה שיקול להטיל הגבלות רק על אנשים שלובשים כיפה ואחרי זה בטוב ליבם הסכימו לשנות את זה לחלוקה לפי שכונות? אחרת אין איך להסביר את הניסוח המשונה של ההודעה שלו".

תושב נוסף בעיר תקף את ראש העיר בחריפות ואמר כי "לסרי מנתק עצמו מהציבור החרדי, הוא משלם רעה תחת טובה. הוא קיטלג אותנו כמפיצי מחלות", כלשונו. לדבריו, "מסתכלים עלינו כמו מצורעים, יש הרבה דברים לעשות לפני סגר, אבל הכי קל לראש העיר לקבל תמיכה מהחילונים ולזרוק עוד טינופת על החרדים".

"מקומם מאוד שלראש העיר הנכבד שנבחר בקולות החרדים, שנבחר על חודו של אחוז, לא מוצא גרוש זמן להתייחס לחרדים בעיר שלו, להסביר להם למה יש מגבלות על האזורים החרדיים, למה בכל חופי העיר אין שום מגבלות ושום אכיפה. הגיע הזמן שייזכר בזכות מי הוא יושב בקומה החמישית בבניין העירייה", אמר עוד תושב זועם בשיחה ל'חדשות JDN'.

הגבלות בשכונות החרדיות באשדוד: סגירת מוסדות חינוך ואיסור התקהלויות