שר הביטחון דורש לקבל את הסמכויות במאבק הקורונה: "משרד הביטחון שהוא הגוף היחיד שיודע לתכלל ולטפל באירוע". עוד הוסיף: "אנחנו ערוכים להכפלה מיידית של מלוניות הקורונה". ראש הממשלה החליפי על החלת הריבונות: "מה שאינו קשור במאבק בקורונה ימתין"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התייחס היום (שני) בישיבת סיעת כחול לבן להחלטות שהתקבלו בקבינט הקורונה ואמר כי "חזרנו כעת מקבינט הקורונה לאחר שאישרנו מספר הגבלות נדרשות לאור העלייה בהדבקה ובתחלואה. מספר הנדבקים בקורונה הרפואית מדאיג, אבל זה רק מדאיג במימד הרפואי ולא פחות חשוב ולו פחות מדאיג זה מספר החולים בקורונה הכלכלית והחברתית מדאיג עוד יותר".

לדבריו, "לא מספיק לחשוב שבועות קדימה. זה לא יועיל. עלינו לחשוב לפחות שנה קדימה. לכן אני אומר פה באופן נחרץ: טוב שאנחנו עושים את כל הצעדים, טוב וחשוב שהארכנו את דמי האבטלה למפוטרי הקורונה ולאלו שבחל"ת עד אוגוסט, אבל בואו נגיד ביושר זהו פלסטר שלא באמת יעצור את הדימום לאורך זמן".

"כחול לבן תפעל במסגרת דיוני התקציב, להארכת דמי האבטלה לעובדים בחל"ת לפחות למשך חצי שנה, וגם לעידוד הכשרות מקצועיות והשמה בכדי שנוכל להניע מוקדם ככל האפשר את גלגלי המשק. זה לא הכל. לצד אלה, עלינו להמשיך ולעודד מעסיקים שיחזירו עובדים מחל"ת באמצעות תמריצים והשקעות", הוסיף גנץ.

שר הביטחון הודיע שהוא דורש להעביר סמכויות בנושא הקורונה למשרדו: "אנחנו נמצאים באירוע חירום מתמשך – ולצידו של הקבינט, ולצידו של משרד הבריאות כגוף הרגולטורי שמנהל את האירוע, יש בישראל רק גוף אחד שיודע לטפל במבצעים בסדר גודל שכזה – משרד הביטחון.
אמרתי זאת כשפרצה מגיפת הקורונה, הדגשתי זאת היום בקבינט הקורונה אני חוזר על כך גם כעת".

בדבריו הגיב לטענות של חלק מראשי הערים וטען כי מערכת הביטחון ממשיכה בפרויקט המלוניות: "אנחנו ערוכים להכפלה מיידית של מלוניות הקורונה, פיקוד העורף נמצא בקשר עם כלל הרשויות, וחובשי צה"ל כבר מתגברים את מעבדות הבדיקות. יחד, אנחנו ננצח את הקורונה, הרפואית וביחד נתמודד עם ההשלכות הכלכליות והחברתיות של התופעה הז"ו.

לסיום הוסיף כי "מה שאינו קשור במאבק בקורונה, יחכה לימים שאחרי הוירוס", זאת בהמשך לדברים שציטוטו ממנו הבוקר גורמים בכחול לבן מהפגישה שקיים עם הצוות האמריקני המבקר בישראל. לדבריו, "המאבק בקורונה יהיה ארוך, וזאת בדיוק הסיבה שכחול לבן הקימה ביחד עם הליכוד את הממשלה הזאת ומנעה בחירות רביעיות".