"חצרות השם": הגבאי המיתולוגי הקים את 'בית כנסת הקורונה' • צפו

בית הכנסת הראשון שככל הנראה לא ייסגר בשל המגפה הוקם בבני ברק. הגבאי המיתולוגי של איצקוביץ' מתאר בשיחה עם 'מקומי JDN' איך בית הכנסת הוקם: "אני ירושלמי, גדלתי בשטיבלך, אצלי לא יכול להיות בית כנסת בלי מקום לנרות וקופת צדקה"

במספר ערים החליטו בשבוע האחרון בעקבות ההתפשטות המחודשת של נגיף הקורונה לסגור את בתי הכנסת, אך בבני ברק הוקם בית הכנסת הראשון שככל הנראה לא ייסגר בשל המגפה ומתיימר להיות הבטוח ביותר מפני הדבקות.

מי שיזם את בית הכנסת "חצרות השם" הוא הגבאי המיתולוגי של בית הכנסת איצקוביץ' בעיר, ר' יצחק שיינין, שמתאר בשיחה עם 'מקומי JDN' איך בית הכנסת הוקם, "בתחילה התפללנו כמו כל עם ישראל מתחת לבניין, אך המצב התמשך ולאט לאט הגענו לבית הכנסת המפואר הזה".

שיינין מספר כי לא היה תוכנית מסודרת להקים בית כנסת לקורונה, "אחרי כמה ימי תפילה מתחת לבניין שלנו עברנו לבניין ממול, שם היה חניה מסודרת עם קיר ממול, בהתחלה לא היה דבר במקום ועסקנו רק בפינוי חפצים ובניקוי אבק. הבאתי תאורה וכמה שולחנות וכיסאות והמקום מצא חן בעיני המתפללים שהתחילו לתרום כדי לפתח אותו".

"כל יום אחרי התפילה הייתי אומר למתפללים מה חסר והתרומות לא איחרו להגיע", מוסיף שיינין שלו ניסיון רב בגיוס כספים לבתי כנסת כשהוא חתום על הקמת הבניין של בית הכנסת איצקוביץ' בו מתפללים כ-20,000 יהודים בכל יום. "המתפללים מעצמם נגשו אלי ואמרו 'צריך פה דשא סינטטי, צריך פה דברים נוספים', אמרתי להם אין בעיה רק שהדברים האלו עולים הרבה כסף. אבל כשאנשים נהנים מהמקום אז הם תורמים, וכך היה".

שיינין מסביר למה היה חשוב לו שהמקום ייראה כל כך טוב: "אני ירושלמי, גדלתי בשטיבלך, אצלי לא יכול להיות בית כנסת בלי מקום לנרות וקופת צדקה, לא יכול להיות בית כנסת במקום לא מכובד". והוא מספר שבשבתות מגיעים למעלה ממאה מתפללים לבית הכנסת ומגדיש כי כולם נשמרים ושומרים על הכללים, "המניין מתפרש על כל הכביש". שיינין אומר כי בשל התנאים הטובים של המקום רבים עורכים את השמחה, "בשבת האחרונה היה פה 'שלום זכר', יש פה שבתות בר מצוה, ברוך השם".

תיעוד כואב: שטיבלאך 'איצקוביץ' בבני ברק נסגר לראשונה בהיסטוריה • צפו

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – [email protected]

2 תגובות

כל הכבוד
ממנו ילמדו וכן יעשו
ובית כנסת הזה יעלה לירושלים ראשון בבית המשיח

מיתולוגי? פוי!!!!!! ממש מהאודיסיאה היוונית?!
האין מלה בלשון-הקדש עדינה יותר?!
העתיק, הותיק, הנוסטלגי, הנודע, הידוע, המפורסם, המפואר וכו'.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן