אשדוד: פרסים יקרי ערך הוגרלו ע"י המועצה הדתית

במבצע "מתגברים על הנגיף בריבוי שעות לימוד התורה" - 8429 שעות לימוד נאספו במשך חודש ימים

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

בהתרגשות ובשמחה מיוחדת נערכה השבוע ההגרלה הגדולה לתלמידי הישיבות הגבוהות מכל החוגים והעדות שהשתתפו במבצע שנערך ע"י המועצה הדתית בלימוד התורה במשך ארבע שעות לפחות בכל יום, תוך כדי שמירה על תענית דיבור משיחת חולין בשעות הלימוד.

המבצע החל מיד לאחר חג הפסח כאשר בעקבות התפשטות הנגיף וסגירת מוסדות החינוך, חלה דאגה הגדולה לתלמידי הישיבות הגבוהות, אשר שהו בביתם ללא מסגרת, עקב כך יזם הרב עובדיה דהן יוזמה מבורכת לחיזוק לימוד התורה, כאשר כל בחור יקבע  לימוד התורה לכל הפחות ארבע שעות במשך כל יום, ושעת הלימוד תהיה ללא שיחת חולין, כשלבסוף כאות עידוד, הובטח למשתתפים פרסים יקרי ערך.

עם תום המבצע, הבחורים הגישו את הטפסים עם דו"ח שעות הלימוד למועצה הדתית. ע"פ כללי המבצע קבע הרב דהן, כי כל בחור שעמד בכללים ולמד ארבע שעות בכל יום, יקבל שי מתנה ללא הגרלה חולצה מהודרת 100% כותנה או נגן ובנוסף יכנס להגרלה על הלבשה מושלמת כולל כובע חליפה וכו', 3 כובעי 'ראוטש' יוקרתיים מבית "ברון" כובעים, 8 חליפות + עניבות, עשרה כרטיסי זכות לקניית ספרים.

יצויין כי המבצע נחל הצלחה רבה כשבס"ה הצטברו 8429 שעות לימוד!!! שזה הישג עצום בימים שכאלו, הרב דהן התרגש מההצלחה הגדולה מההיענות המבורכת של תלמידי הישיבות.

ההגרלה התקיימה בלשכתו של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן אשר לשם עלה במיוחד הגר"ח פינטו הרב הראשי יחד עם רבני המועצה.

הגר"ח פינטו לא הסתיר את התרגשותו ואת שמחתו כששמע על ההיענות הנפלאה של בחורי השיבות, ונשא דברי חיזוק קצרים לכבוד המעמד ואמר:

*אותם בחורי הישיבות ששוקדים על לימודם בזמן שכזה, הם מקיימים את העולם, שהרי בכל מצוה הם בוראים מלאך, ושכרם גדול מאוד, מעלתם של הלומדים בעיקר שזה שהם בעצם נקראו לקריאה הנרגשת של המועצה הדתית והתיצבו ועסקו בתורה במשך כל יום, ועל זה שכרם ולא על לימודם שהוא שכר לאין ערוך*.

הגר"ח פינטו בירך את יו"ר המועצה הרב דהן על היוזמה הברוכה שבזמן שבחוצות ירום הסער ומשתוללת המגיפה, יצא מגדרו לחזק את התורה הק',  שימשיך לראות ברכה בכל מעשי ידיו בחיזוק וביצור הדת בעירנו בקדושה ובטהרה.

הרב דהן הגיש את כל הדפים להגר"ח פינטו ובירכם וציין כי היו בחורים שלמדו 6 או תשע שעות ביום ובירך את כל הבחורים שישבו ועסקו בתורה.

בשלב זה ניגשו להגרלה כשלפני כן קרא הגר"ח פינטו את המזמור שבתהילים "מכתם לדוד" בו מוזכר הפסוק "אתה תומיך גורלי". על השולחן היו מונחים תיבות עם שמות הבחורים ובתיבה נוספת הונחו בפתקאות שמות הפרסים הגר"ח פינטו הרים את פתקאות השמות והרב חיים בן חמו – מרכז הפרוייקט הרים את המתנות בזה אחר זה התואמות לשם
הזוכה.

הרב עובדיה דהן ביטא את שמחתו על ריבוי התורה בימים אלו, שעם ישראל זקוק לישועה ורחמים ואמר כי למרות הקושי הכלכלי כיום במועצה הדתית החלטנו לשאת בנטל כדי לעודד את הבחורים מכל העדות והחוגים ואכן קיבלנו משובים חיוביים מהורים רבים על כך.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן