קטלן ז"ל בן ה-32 טבע לפני 5 שנים במקווה בשיכון ה' בעיר. הוריו הגישו תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד עיריית בני ברק ומשרד הבריאות בגין שורה של מחדלים שגרמו למותו. "שער הברזל היה סגור, צוות מד"א התעכב במשך ארבע דקות ארוכות וקריטיות"

הוריו של שלומי קטלן ז"ל שלפני 5 שנים קיפח את חייו כשטבע במקווה ברחוב ברויאר בשיכון ה' בבני ברק כשהוא בן 32, הגישו תביעה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכת הדין שירה פינקלשטיין נגד עיריית בני ברק ומשרד הבריאות בגין שורה של מחדלים שגרמו למותו.

לפי החוק העירייה ומשרד הבריאות אחראים על הפיקוח במקוואות. והמשפחה שבנם ככול הנראה מעד, נחבל בראשו וטבע במקווה, טוענת כי מחדלים ורשלנות הם שגרמו לכך שבנם לא זכה לקבל סיוע בזמן, שהיה מציל את חייו.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה שציין כי אם הבלן היה נוכח במקום הוא היה יכול להושיט לו עזרה, להוציאו מהמים ולהצילו. "היעדרותו לפיכך הייתה הגורם העיקרי והחשוב ביותר שהביאה לכך שהאירוע הסתיים במותו של המנוח". עוד נטען כי אם שער הברזל לא היה סגור, צוות מד"א לא היה מתעכב במשך ארבע דקות ארוכות וקריטיות, מה שהיה משפר מאוד את סיכויי ההחייאה של קטלן.

שלומי קטלן ז"ל נמצא על ידי חברו בתוך בור המקווה בו נהג לטבול מידי יום. חברו משה אותו מהמים והחל בביצוע פעולות החיים על פי תדרוך טלפוני ממוקד מד"א. כוחות החירום שהגיעו למקום התקשו להכניס ציוד החייאה מתקדם ואלונקה לפינוי מהיר של קטלן בשל שער המקווה המאפשר כניסת אדם אחד בכל פעם באמצעות מטבעות או כרטיס מגנטי, כך חלפו להן דקות יקרות נוספות.