חנוכת הבית לביהמ"ד 'שיח מרדכי' שע"י התאחדות החסידים דחסידי ברסלב אלעד

בהתרגשות דקדושה חגגו המוני אברכי ברסלב באלעד את שמחת חגיגית חנוכת הבית לבנין בית המדרש הקבוע. לאחר כמה שנים של טלטולים ממקום למקום זכו להגיע אל המנוחה והנחלה בבנין בית המדרש המפואר והגדול לכבוד השי"ת ותורתו הקדושה. בפתח המעמד נתכבד הגה"צ רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א מגדולי משפיעי ברסלב בקביעת המזוזה.

בהתרגשות דקדושה חגגו המוני אברכי ברסלב באלעד את שמחת חגיגית חנוכת הבית לבנין בית המדרש הקבוע. לאחר כמה שנים של טלטולים ממקום למקום זכו להגיע אל המנוחה והנחלה בבנין בית המדרש המפואר והגדול לכבוד השי"ת ותורתו הקדושה. בפתח המעמד נתכבד הגה"צ רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א בקביעת המזוזה.

ולאחר שהתעורר משא ומתן בהלכה כי ביהכנ"ס פטור ממזוזה העיר הגרנ"ד שליט"א כי בזמנינו שביהמ"ד הוא 'שטיבל' שמטרתו גם להתכנסות מרעים ושיחת חברים להתחזק בעבודת השי"ת ובסעודות מצוה ושמחות לכן חייב בברכה.

המעמד נפתח בדבריו של המנחה הרה"ח ר' דוד ברויער שליט"א מחשובי אנ"ש באלעד אשר קידם בברכה את כל אנ"ש היקרים השמחים בחסדי ה' להגיע אל המנוחה והנחלה לאחר שנים של טלטולים ויסורי גלות ממקום למקום, וכעת אנו זוכים לראות את ה'אחריתך ישגה מאד' בבנין הבית הגדול והקדוש, בית שמגדלין בו תורה ותפילה.

לאחריו נאם הרה"ח ר' אהרן שפיצר שליט"א מחשובי אנ"ש באלעד אשר הביע את התודה להשי"ת על פריחת אורו של רביה"ק באלעד כאשר עשרות אברכים תלמידי חכמים מסלתה ומשמנה של הקהילות החסידיות השונות התקרבו בשנים האחרונות והתלכדו יחד לחבורה אחת לעבוד את ה' בדרכי רביה"ק באהבה ובאחדות.

הגה"ח רבי משה יוסף טישלר שליט"א דומ"ץ בבני ברק ורב דחסידי ספינקא בב"ב נשא דברי תורה בהעלותו את זכרון בנו האברך המופלג אוצר כלי חמדה מפארי בני העליה של חבורת אנ"ש באלעד שהתקרב מחסידות ויז'ניץ לרביה"ק והוא היה הבריח התיכון באש להבה לתורה ועבודת ה' בקרב בני החבורה, ונחטף לדאבון כל לב במיטב פריחתו, וכעת נודב בית המדרש החדש לעילוי נשמתו ולהמשכת דרכו ומגמת חייו להאיר את אור רבינו הקדוש לחסידישע יונגעלייט באהבה ובחיות.

המשא המרכזי נשמע מפי הגה"צ רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א שהאריך בגודל קדושת בית הכנסת והשראת השכינה שזה עיקר בריאת העולם להשרות שכינתו הקדושה בתוכנו, והרחיב על מעלת בית הכנסת הקרוי על שם הצדיק ששם מאיר אורו ביתר שאת להתקרב להשי"ת באמת ובתמימות מבלי לזיז זיז כלשהו מדרכי התורה שקיבלנו מאבותינו ורבותינו, כאשר הדרך היחידה לזכות לכל זה הוא האחדות והתכללות הנפשות בעין טובה ובמידות טובות. כמו כן מסר הוראות ותקנות להנהגת בית המדרש בסדרי התפילות והשיעורים להגדיל תורה ולהאדירה.

4 תגובות

למה מעלים תמונות ישנות ?
ואם זה מעכשיו, ואין להם מסכות, בוודאי שאסור לעלות את זה.
ממש חילול השם.

המגיב צודק ב100%.

כל הכבוד לכם, אחרי שהרסו לכם את הבית כנסת, כן ירבה וכן יפרוץ

מסכות רבותי! מסכות!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן