בעיצומו של גל שני: הבחורים התאספו לערב מרגש • צפו

עת הגל השני של נגיף הקורונה מתרחב, התאספו בליל שישי האחרון מאות בחורים לערב רוחני שהתקיים במגוון מקומות ברחבי ירושלים • באHרועים, שהתקיימו סביב שולחנות ערוכים, נאמרו דברי תורה ונמסרו 'חבורות' על רקע שירת נשמה לתוך הלילה • על היוזמה חתום ארגון "רוממות", וזו רק חלק מפעילותו הענפה • וידאו וגלריה

ערב של רוממות התקיים בליל שישי האחרון כאשר מאות מבני הישיבות התקבצו לבתי המדרשות בשכונות ירושלים. הבחורים ישבו סביב שולחנות ערוכים, חידשו חידושי תורה ושרו שירי נשמה אל תוך הלילה בלווי מוזיקלי.

לאורך כל הערב שמרו כלל המשתתפים בקפדנות על הנחיות משרד הבריאות, כיאה לבני תורה האמונים על "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

בחלק גדול מהמקומות כיבדו בהשתתפותם רבנים, רמי"ם ומשגיחים מהשכונה, שנשאו דברי חיזוק, והביעו את הערכתם לבני הישיבות על התמדתם ושקידתם בלימוד התורה על אף האתגרים הגדולים בעת הזאת.

מנהל ארגון 'רוממות' הרב יעקב אגסי וצוות רבני 'רוממות', סיירו בשכונות והביעו את התרגשותם נוכח ההצלחה הגדולה של המיזם החשוב, כמו גם ההשתתפות המרשימה של בני הישיבות. לאורך הערב הבחורים ערכו סיומי מסכתות שנלמדו בשעות הרבות בהן שהו בני התורה בביתם, מציאות שנכפתה עליהם בעקבות הקורונה.

הרב יעקב אגסי ביקש להודות מקרב לב ליו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי שליט"א וליו"ר סיעת ש"ס בירושלים, מ"מ ראש העיר הרב צביקה כהן, על המסירות המדהימה למען בני הישיבות כאשר תכניות אלו ממומנים באופן מלא על ידם.

בארגון 'רוממות' לבני הישיבות – איגוד בני הישיבות הספרדי, פועלים כ-80 נציגי שכונות מכל ירושלים,שמתחזקים קשר אישי עם בני הישיבות משכונותיהם. במסגרת זו, הארגון מקיים אחת לחודש ערב 'ליל שישי' לבחורים בכל קהילה וקהילה, ומעודד את בני העלייה לכתוב חידושי תורה, ואף יוזם פעילויות רבות ומגוונות נוספות.

צילום: קובי הרשברג

כך זה נראה בליל שישי האחרון. צפו:


6 תגובות

מרגשששששש!!!
עד דמעות

מרגשששששש!!!
עד דמעות

מה עם ר' דב משען?? מדוע לא נראה/נכתב עליו??? הוא גם מרבני הארגון לא??

כללי משרד הבריאות??? אין מסכות לפחות לחצי מהמשתתפים. ריחוק? ככה נראה ריחוק? כשיושבים אחד ליד השני?

עצוב לראות שכמעט ואין שם אף אחד עם מסכה שמכסה באמת אף ופה. והם יושבים ללא מרחק.
עכשיו הם שרים ושמחים בתקווה שלא נמצא אותם משתעלים או גרוע מכך בגלל אירוע ללא הקפדה מינימלית על הכללים. עצוב ולדעתי אסור בשום פנים ואופן לכבד ולהעריך ולתת פרסומת לאנשים אלו.

תודה רבה ויישר כח עצום לארגון רוממות לבני הישיבות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *