צילום: דובר צה"ל

נתניהו על השבויים: "מוכנים לתת סיכוי כשאנחנו מזהים חלון הזדמנויות" • צפו

ראש הממשלה בטקס האזכרה לחללי 'צוק איתן': "מי שינסה לאתגר אותנו בפעולות אלימות, יספוג מכה מוחצת ביותר". גנץ: "המערכה הזו לא תסתיים עד שנשיב את בנינו שנותרו בעזה". ריבלין: "חמאס מהחזיק בתושבי הרצועה כבני ערובה לקידום משאלותיו הרצחניות"


נאום נתניהו. צילום: רועי אברהם / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב בנאום מצולם בטקס האזכרה לחללי מבצע ״צוק איתן״, בהר הרצל כי "אנו מוסיפים לפעול להשבתם של אורון שאול והדר גולדין, וכמוהם גם את אברה מנגיסטו והישאם א-סייד. כשאנחנו מזהים חלון הזדמנויות – אנחנו מוכנים לתת לו סיכוי, ואנחנו נותנים לו סיכוי".

עוד הוסיף כי "איננו שוגים באשליות. אתגרי הביטחון מחייבים עמידה רצופה על המשמר. אנו דרוכים בהגנה – בים, באוויר וביבשה, כולל הקמת המכשול נגד מנהרות בגבול עזה, מכשול שעתיד להיות מושלם עד סוף השנה. בד בבד אנחנו ניצבים הכן לכל תרחיש, בכוח התקפי גדול מאוד. מי שינסה לאתגר אותנו בפעולות אלימות, יספוג מכה מוחצת ביותר".

‌ראש‌ ‌הממשלה‌ ‌החליפי‌ ‌ושר‌ ‌הביטחון,‌ ‌בני‌ ‌גנץ,‌ אמר ‌בטקס‌ כי " ‌המערכה‌ ‌הזו‌ ‌לא‌ ‌הסתיימה‌ ‌ולא‌ ‌תסתיים,‌ ‌עד‌ ‌שנשיב‌ ‌את‌ ‌בנינו‌ ‌שנותרו‌ ‌בעזה‌ ‌–‌ ‌אורון‌ ‌שאול,‌ ‌הדר‌ ‌גולדין‌ ‌והאזרחים‌ ‌אברה‌ ‌מנגיסטו‌ ‌והישאם‌ ‌א-סייד.‌ ‌ למדינת‌ ‌ישראל‌ ‌אין‌ ‌אינטרסים‌ ‌ברצועת‌ ‌עזה,‌ ‌זולת‌ ‌השבת‌ ‌הבנים‌ ‌ושמירת‌ ‌השקט‌ ‌לתושבי‌ ‌הדרום‌ ‌ומהדרום.‌ ‌אם‌ ‌בצד‌ ‌השני‌ ‌יבינו‌ ‌זאת,‌ ‌תהיה‌ ‌שם‌ ‌צמיחה‌ ‌כלכלית‌ ‌שבה‌ ‌גם‌ ‌אנחנו‌ ‌חפצים.‌ ‌אם‌ ‌לא‌ ‌יבינו‌ ‌זאת‌ ‌ויגיע‌ ‌הרגע–‌ ‌נדאג‌ ‌שיבינו".

גנץ דיבר בנאומו על אחדות ישראל והוסיף כי "אותה‌ ‌נחישות,‌ ‌לכידות‌ ‌ומשמעת‌ ‌שהופגנו‌ ‌בשעת‌ ‌חירום‌ ‌מלחמתית,‌ ‌נדרשות‌ ‌כעת‌ ‌גם‌ ‌בשעת‌ ‌חירום‌ ‌אזרחית.‌ ‌מגיפת‌ ‌הקורונה‌ ‌אינה‌ ‌מבחינה‌ ‌בינינו:‌ ‌אנשי‌ ‌ימין‌ ‌או‌ ‌שמאל,‌ ‌דתיים,‌ ‌חרדים‌ ‌או‌ ‌חילוניים.‌ ‌כדי‌ ‌לנצח‌ ‌את‌ ‌המגיפה,‌ ‌אזרחי‌ ‌ישראל‌ ‌צריכים‌ ‌להישמע‌ ‌להוראות,‌ ‌לשמור‌ ‌מרחק‌ ‌ולהיות‌ חזקים‌ ‌ומאוחדים.‌ ‌כממשלה‌ ‌תפקידנו‌ ‌לדאוג‌ ‌לפיצוי,‌ ‌להזרים‌ ‌חמצן‌ ‌כלכלי‌ ‌למאות‌ ‌אלפי‌ ‌המובטלים‌ ‌ולסייע‌ ‌לכולם‌ ‌לעבור‌ ‌את‌ ‌התקופה‌ ‌הזו".

על המלחמה בקורונה אמר כי "מערכת‌ ‌הבריאות‌ ‌שלנו‌ ‌חזקה.‌ ‌בצוק‌ ‌איתן‌ ‌היא‌ ‌הצילה‌ ‌חיים‌ ‌רבים‌ ‌בישראל.‌ ‌יש‌ ‌לנו‌ ‌רופאים‌ ‌ורופאות,‌ ‌אחיות‌ ואחים,‌ ‌מהטובים‌ ‌בעולם.‌ ‌הם‌ ‌עובדים‌ ‌לילות‌ ‌כימים,‌ ‌כמו‌ ‌חיילים‌ ‌בשדה‌ ‌הקרב‌ ‌ועוד‌ ‌נכונו‌ ‌להם‌ ‌ימים‌ ‌קשים.‌ ‌אנחנו‌ ‌כולנו‌ ‌רשת‌ ‌הביטחון‌ ‌שלהם‌ ‌ונדאג‌ ‌לחזק‌ ‌ולתמוך‌ ‌אותם.‌ ‌בצוק‌ ‌איתן‌ ‌פגשנו‌ ‌ציבור‌ ‌אחראי‌ ‌ומערכת‌ ‌מאורגנת‌ ‌שידעה‌ ‌לספק‌ ‌מענה‌ ‌אזרחי‌ ‌בהובלת‌ ‌פיקוד‌ ‌העורף.‌ ‌כך‌ ‌אנו‌ ‌עושים‌ ‌גם‌ ‌כעת:‌ ‌פיקוד‌ ‌העורף‌ ‌ערוך‌ ‌למימוש‌ ‌סגרים‌ ‌ומתן‌ ‌הנחיות‌ ‌לרשויות,‌ ‌והרבה‌ ‌סיוע‌ ‌ככל‌ ‌שיידרש.‌ ‌ ‌הנחישות‌ ‌ושילוב‌ ‌הזרועות‌ ‌יסייעו‌ ‌לנו‌ ‌לעבור‌ ‌גם‌ ‌את‌ ‌התקופה‌ ‌הזו‌ ‌ביחד".

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אמר כי "שש שנים שבהן גם אנו, כולנו, אבלים על אובדנם של בניכם, בנינו. שישים ושמונה חיילים, וחמישה אזרחים, וכולם יקרים כל כך, אהובים כל כך. הצעיר שבהם: דניאל הקטן, דניאל טְרֶגֶרְמַן, רק בן ארבע במותו", אמר הנשיא והוסיף: "במבצע צוק איתן נלחמנו על הבית. על שלומם של הילדים המשחקים. על זכותם לחיות ללא פחד מפני אויב רצחני, החופר מנהרות מוות תחת ביתם".

"בצוק איתן נלחמנו על השפיות, על חיי היומיום", אמר הנשיא. "זו היתה מערכה מוסרית, צודקת, של מדינה ריבונית חפצת חיים המבקשת להגן על אזרחיה. להשיב את השפיות לימיהם וללילותיהם של תושבי הדרום, שבימים שלפני המבצע מאות רקטות ואזעקות פילחו את שגרת יומם, והבהילו אותם אל המרחבים המוגנים שוב ושוב ושוב. מחילות נחפרו תחת גני ילדים, ספריות וחדרי אוכל וכל מנהרה שהושמדה, וכל מאגר טילים שהופצץ, כולם היו תרחישי אימה שנמנעו תוך קרבות קשים, בגבורה ובמחיר כבד שנגבּה מאתנו באין ברירה".

"וגם כעת, חמאס ממשיך לפעול על מנת לפגוע בשגרת החיים ובחוסן שלנו, חמאס מוסיף לאיים על שלומם של תושבי עוטף עזה, חמאס ממשיך להחזיק בגופותיהם של לוחמי צה"ל סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול זכרם לברכה, וּבְאַבֵרַה מֵנְגִיסְטוּ והִישַׁאם אַ-סַיְּיֶד שבויים, חסרי ישע. חמאס גם ממשיך להחזיק בשני מליון תושבי הרצועה כבני ערובה לקידום משאלותיו הרצחניות האכזריות הבוחרות במוות על פני החיים".

בהתייחס למשבר הקורונה הפוקד אותנו אמר הנשיא: "ביום הזכרון הכללי לחיילי צה"ל נמנענו מלהתכנס כאן בצל הגבלות המגיפה, וגם היום אנחנו כאן בנוכחות מצומצמת מאד, בצוק העיתים שאנו נתונים בהם. ודווקא מתוך הריחוק הזה שנכפה עלינו יש לומר את בקול צלול, קול רם וברור: אנחנו זוכרים, ונזכור לעד את פניהם הטובות, את מסירות הנפש, את גבורתם של חיילינו ואנחנו נשבעים שמותם לא היה לשווא, שלא נפסיק לרגע לעמוד על המשמר ולהילחם כל עוד הקיום שלנו על האדמה הטובה הזאת מוטל בסכנה. וכל עוד בנינו האהובים מוחזקים שם, לא ננוח, עד שישובו לגבולם".

2 תגובות

אחזתם מה יש בארון מאחוריו?
רק חבל שהוא לא פתח את זה אף פעם..

לא לשחרר אלפי רוצחים בעד שני גופות, בעיסקת שליט שחררו אלף רוצחים שעלה לנו בקרוב למאה קרבנות, ובעד הבדואי שעבר מרצונו לעזה אין לשחרר אף אחד, שיחזיקו בו כמה שהם רוצים, אל תהיו תמיד החלמאים שמשלמים מחיר אסטרונומי בעד כלום, בגלל זה צה"ל לא מנצח באף מלחמה, אף מדינה בעולם לא עושה שטויות כאלה, לכל היותר משחררים אחד נגד אחד. מספיק לכאמאס לשבות חייל אחד או גופה, וכבר ניצחו במלחמה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *