צילום: Nati Shohat/Flash90

בשורה: בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש – הלוויות יערכו עד 50 איש

למרות המלצת רה"מ ומשרד הבריאות להוריד את מספר המתפללים ל-20 איש: בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה, והלוויות יערכו עד 50 איש. "לא ייתכן שבמסעדות אפשר יהיה להכניס 50 איש ולבתי כנסת ייכנסו רק 20"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

שר הפנים, אריה דרעי סיכם הערב (חמישי), עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, וראש המל"ל מאיר בן שבת, כי בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה, והלוויות יערכו עד 50 איש – כך נמסר מלשכת דרעי. כזכור, המלצת רה"מ ומשרד הבריאות הייתה להוריד את מספר המתפללים ל-20 איש, אולם בקשת השר דרעי התקבלה.

השר דרעי אמר כי "לא ייתכן שבמסעדות שהסכנה שם גדולה שבעתיים, אפשר יהיה להכניס 50 איש ולבתי כנסת ייכנסו רק 20. שם לא מקפידים על מרחק ולא כולם עוטים מסיכות. בבתי הכנסת לא אוכלים, אין ריקודים והמתפללים מקפידים על חבישת מסיכות, ריחוק חברתי ושמירה מלאה על ההנחיות. ואותם רצו להגביל ל-20 איש".

הממשלה אישרה: עד 50 משתתפים באולמות – התקהלויות עד 20 איש

שר הבריאות יולי אדלשטיין הכריז כבר בתחילת השבוע כי משרדו ממליץ להגביל את בתי הכנסת: "לצערי הרב הגיע הזמן לעשות גם את זה", אמר. עך מדיווח של העיתונאי יאיר קראוס ב'מקור ראשון' עלה כי מניתוח כלל הנקודות שהיו בהן נשאי קורונה ב-7 ימים האחרונים (302 איתורים), עולה שרק 11 מהם היו בתי כנסת – 3.64% מכלל מקורות ההדבקה האפשריים.

יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן אמר ביום שני השבוע כי "במהלך הדיון עלתה הצעה לקיים לימודים בבתי הספר במסגרת קפסולות. לאחר מכן ביקשו לסגור את בתי הכנסת ולהגביל תפילות עד 19 איש במרחב הפתוח. אבקש להבין מדוע ניתן לאשר לימודים בקפסולות, ותפילה בבתי כנסת באותה המסגרת נדחית על הסף ולא מאפשרים תפילות בקפסולות כמו בתי הספר?!"

במכתב למזכיר הממשלה צחי ברוורמן לקראת כינוס קבינט הקורונה שהתקיים ביום שני הוסיף ליצמן, שר הבריאות לשעבר, כי "אבקש לבחון את מדד ההדבקה בתי כנסת, ולפיה לקבל החלטות על הגבלות אפשריות. לפי דו"ח המל"ל בממשלה היום אחוזי ההדבקה בנגיף בבתי הכנסת נמוכה משמעותית בהשוואה להתכנסויות אחרות".

נתניהו: "לא רוצה להגיע לסגרים, חייבים לשנות כיוון ולחזור להגבלות" • צפו

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן