צילום: יהושע פרוכטר

ברוך דיין האמת: האדמו"ר מצאנז גריבוב זצ"ל מזקני האדמורי"ם בארה"ב

מבורו פארק מגיעה הידיעה המרה על הסתלקותו של כ"ק האדמו"ר מצאנז גריבוב זצ"ל מזקני האדמורי"ם בארה"ב. בתקופה האחרונה נחלש האדמו"ר ואושפז בבית החולים, בשבת האחרונה התדרדר מצבו והוא השיב את נשמתו הטהורה כשהוא בן צ"ו שנים בפטירתו

ברוך דיין האמת: משכונת בורו פארק שבארצות הברית מגיעה הידיעה המרה והקשה על הסתלקותו של כ"ק האדמו"ר מצאנז גריבוב זצ"ל אשר הלך לעולמו במהלך השבת האחרונה והוא בשנת התשעים ושש לחייו.

המנוח, כ"ק האדמו"ר מצאנז גריבוב זצ"ל נולד בשנת תרפ"ד לאביו הגה"צ רבי ברוך הלברשטאם זצ"ל אשר שימש הרבה של גריבוב ואף היה הרב הצעיר בחסידות צאנז. אמו הייתה בתו של רבי סיני הלברשטאם מיז'מגארד, במשך שנים רבות גדל והתחנך אצל סבו הגדול רבי אריה לייבוש אב"ד צאנז ובהמשך התחנך אצל בנו רבי מרדכי זאב מצאנז.

בהגיעו לגיל הנעורים התקבל לישיבה הנחשבת – ישיבת 'חכמי לובלין' אך בו בזמן פרצה מלחמת העולם השנייה הארורה והוא לא הספיק ללמוד בהיכלה.

בשנת תשכ"ד הוא הגיע לשכונת בורו פארק שבארצות הברית שם הקים את בית מדרשו 'צאנז גריבוב' על שם אבות השולשלת. מקום זה הפך לתל תלפיות של ממש עבור כל אלו שהתגוררו באזור.

שמו הלך לפניו כעובד השם גדול וכתלמיד חכם מופלג, רבים התדפקו על דלתות ביתו בכדי לקבל ממנו עצה ותושיה, תפילותיו הפכו לשם דבר בעיקר בשל התפילות המיוחדות שהיו נאמרות על ידו במתינות ובהתעוררות גדולה.

לפני כשנה התרגשות גדולה שררה בארץ הקודש שעה שכ"ק האדמו"ר מצאנז גריבוב זצ"ל הגיע לביקור מיוחד, המונים השתתפו במעמד ה'קבלת פנים' שנערכה עבורו בראשות חברי בד"צ ה'עדה החרדית' ובראשם הגאב"ד הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט"א.

במהלך שהותו הוא אף פקד את ציון התנא האלוקי רשב"י זיע"א הטמון במירון בהשתתפות אלפים שהגיעו עמו למקום המקודש, ביקורו המיוחד בארץ הקודש הפך לשם דבר ורבים הגיעו לחזות בפניו.

בתקופה האחרונה נחלש כ"ק האדמו"ר מצאנז גריבוב זצ"ל עד שהוא הוצרך להתאשפז בבית החולים שם מצבו הידרדר עד שבמהלך השבת האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון לב.

מסע הלוויתו יצא במוצאי השבת מבית מדרשו 'צאנז גריבוב' בשכונת בורו פארק שבברוקלין ניו יורק אל עבר בית החיים המקומי שם ייטמן למנוחת עולמים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.


האדמו"ר זצ"ל בציון הרשב"י במירון – צילום: דוד כהן


2 תגובות

יש בכלל עוד צ'אנס, התכוונתי.

צאנז גריבוב? יש בכלל עוד צאנז חוץ מצאנז קלויזענבורג וצאנז נתניה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *