צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניצחון השבת: עיריית רמת גן ביטלה את שירות ה'סבבוס' בשל חוסר ביקוש

ראש העיר שהניף את דגל ההסתה נגד "הכפייה הדתית" כהגדרתו וטען כי שירות אוטובוסים בשבת זהו צורך בסיסי, האשים את הקורונה בירידה בביקוש ובהחלטה לסגור את השירות. "ככל שלא יהיה שינוי כיוון בנתונים יופסק שירות הסבבוס בסופי השבוע עד להודעה חדשה"

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הודיע כי בשל חוסר ביקוש לעומת הוצאות רבות הוחלט לבטל את התחבורה הציבורית בשבתות שמפעילה העירייה. ראש העיר שהניף את דגל ההסתה נגד "הכפייה הדתית" כהגדרתו וטען כי שירות אוטובוסים בשבת זהו צורך בסיסי האשים את הקורונה בירידה בביקוש ובהחלטה לסגור את השירות.

"ככל שלא יהיה שינוי כיוון בנתונים יופסק שירות הסבבוס בסופי השבוע עד להודעה חדשה", הצהיר שאמה הכהן. ראש העיר שנלחם על שירות שהתברר כלא נצרך נימק את הביטול: "האוטובוסים מהווים מוקד ההדבקה מספר 1, והסבבוס במהותו מוביל ציבור למוקדי התקהלויות בהגדרתו. כמו כן, רמת השימוש בסבבוס בשל המצב צנחה ב-70% מה שלא מצדיק את המשך ההוצאה הציבורית הכבדה".

את ההודעה על הביטול הוא פרסם בדף הפייסבוק שלו תחת הכותרת – "החלטות קורונה בעקבות המספרים המזנקים בעיר וסביבה". כשהוא מבליע את ההחלטה באחד מסעיפי ההחלטה.

לפני שבועיים פרסמנו ב'מקומי JDN' כי עיריית ראשון לציון החלה להפעיל בסופי שבוע אוטובוסים שהסיעו אנשים אל חוף הים, זאת תוך רמיסת כבודה של השבת והסטטוס קוו הנוהג בישראל במשך עשרות שנים. המיזם למעשה הוציא לפועל את רעיון התחבורה הציבורית בשבת שאותו מתכננים בעירייה בשנים האחרונות, כאשר החל מסוף השבוע האחרון מפעילה העירייה שאטלים המגיעים מדי רבע שעה ולוקחים אנשים מחניון מרכזי בעיר לחוף הים.

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – mekomi.jdn@gmail.com

3 תגובות

העם מקדשי שביעי
אבל ראש העיר כפי הנראה אינו כ"כ שייך לעם מקדשי שביעי .

ניצחון הקורונה, מה תכתוב כשיסגרו שוב בתי כנסת

אני חושב שמה שהניע את ראש עירית רמת גן לפעול בצורה חסרת רגישות זה משום שהוא לא רצה להצתייר כדתי ומשום כך אני חושב שהפרסום שהעיריה החליטה להפסיק את השירות זה רק יכול לגרום לתגובת נגד ולתת לו סיבה למה לפתוח שוב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *