צילום: שלומי כהן / פלאש 90.

אייכלר סייר באשדוד: "אסור שמקרי אלעד ובני ברק יחזרו – הסגר לא מונע הדבקה"

חבר ועדת חוץ וביטחון סייר בקריה החרדית באשדוד ונפגש עם מפקד פיקוד העורף בדרום. "אסור שמקרי אלעד ובני ברק יחזרו על עצמם" אמר הח"כ והוסיף כי "הסגר אינו מרפא קורונה, כבר הוכח בגל הקודם שמה שגודע את ההדבקה זה הוצאת החולים למלוניות בהידברות"
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

עם הטלת הסגר על השכונות החרדיות באשדוד, הגיע חבר וועדת חוץ וביטחון ח"כ ישראל אייכלר לסיור מקיף בעיר יחד עם צוות לשכתו. במהלך הסיור קיים ח"כ אייכלר פגישת תדרוך עם מפקד מחוז דרום של רשות חירום לאומית וראשי המוקד העירוני בעיר.

ח"כ אייכלר ביקש לשמוע על ההיערכות לקראת הסגר, והנהלים לכניסה ויציאה. "אסור שמקרי אלעד ובני ברק יחזרו על עצמם" אמר הח"כ והוסיף כי "הסגר אינו מרפא קורונה, כבר הוכח בגל הקודם שמה שגודע את שרשרת ההדבקה זה רק הוצאת החולים למלוניות בהידברות. הודעתי בכנסת כי אני מתנגד לכל פגיעה בזכויות האדם של רבבות חפים מקורונה".

ח"כ אייכלר הדגיש כי "גם אם מחליטים לעשות סגר, חובה לעמוד על כך שתתאפשר כניסה ויציאה לצרכים הומניטריים. בסגרים הקודמים בירושלים ובב"ב לא אפשרו מעבר לתושבים שביקשו לצאת לקניית אוכל או טיפול רפואי דחוף, זה לא יעלה על הדעת. לא נאפשר מצב כזה בשום אופן".

מפקד רח"ל דרום הצהיר כי הפעם לא יקרו מקרים כאלו: "הורדנו לשטח הנחיות לאפשר כניסה ויציאה לפי צורך. מי שיגיד שהוא צריך טיפול רפואי ויביא אישור בסיסי יוכל לעבור. אם השוטרים לא יאפשרו, הוא יוכל לפנות למוקד ואנחנו נטפל בזה ישירות מול המחסום".

ח"כ אייכלר הציג מכתב מפורט שהגיש לשר הביטחון ובו הצעות ליצירת אווירה נעימה במלוניות שתגרום למשפחות לצאת מן העיר, בלי כפיה ובלי צעדים קשים כמו סגר וקנסות. אייכלר ביקש מאנשי רח"ל ופיקוד העורף לעשות הכול על מנת להוציא למלוניות גם כאלו שאין במשפחתם חמישים אחוז חולים. המפקדים הבטיחו כי ינסו להתגמש ככל האפשר על מנת להקל על החולים ולהביא רווחה לבני משפחותיהם.

במהלך הסיור ביקר ח"כ אייכלר במוקד בדיקות הקורונה על מנת לעמוד על זמני הבדיקה והתוצאות ולוודא שקופות החולים מזרזות את מתן התשובות ככל האפשר. כמו"כ הגיע למנייני תפילה באזור המוגבל כדי להביע הזדהות עם תושבי העיר אותם זכה להביא לגור בעיר לפני כארבעים שנה, "בתשל"ט לא חלמהו שנראה אתכם סגורים" אמר ח"כ אייכלר לתושבים, "לא בגלל טילים מעזה, ולא בגלל נגיפים מסין. אבל כשזה קורה, אנחנו כאן אתכם לאורך כל המשבר".

כתבות קשורות

ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן