צילום: נתי שוחט / פלאש 90

אזעקות בשדות נגב: זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל

שתי רקטות שוגרו מרצועת עזה לשטח ישראל. שתי הרקטות נפלו בשטחים פתוחים בעוטף עזה. בעקבות השיגורים, הופעלה התרעת צבע אדום במועצה האזורית שדות נגב. ההתרעה נשמעה בקיבוץ עלומים, בכפר מימון ובתושיה, והתושבים דיווחו על רעשי פיצוצים באזור

שתי רקטות שוגרו היום (ראשון) מרצועת עזה לשטח ישראל – כך מסר דובר צה"ל. שתי הרקטות נפלו בשטחים פתוחים בעוטף עזה. בעקבות השיגורים, הופעלה התרעת צבע אדום במועצה האזורית שדות נגב. ההתרעה נשמעה בקיבוץ עלומים, בכפר מימון ובתושיה, והתושבים דיווחו על רעשי פיצוצים באזור. לא ידוע על נפגעים או נזק לרכוש.

בתוך כך, מחר (שני) יתקיים תרגיל התרעה משותף של פיקוד הדרום ופיקוד העורף. הפעלת ההתרעה תתקיים באופן מדורג בהפרשים של 45 דקות, בין השעות 09:30-13:15. ההתרעות יופעלו ביישובים באמצעות צופרים בלבד בחלוקה הבאה: 09:30 – ברור חיל, כרם שלום. 10:15 – גברעם, חולית. 11:00 – אבשלום. 11:45 – מבטחים, עמיעוז, ישע. 12:30 – מגן. 13:15 – אורים. במידה ותופעל התרעת אמת, תשמע אזעקה נוספת. התרגיל נועד לבחון את תקינות מערך ההתרעה במרחב.

לפני כשבוע וחצי שתי רקטות נורו מרצועת עזה לעבר יישובים בעוטף עזה. אחת מהרקטות נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, והשנייה ככל הנראה בשטח פלסטיני. זאת, לאחר שהתרעת צבע אדום הופעלה בכמה יישובים. בתגובה לשיגורים, צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב סדנה לייצור רקטות ותשתיות לייצור אמצעי לחימה של חמאס.

בשבוע שעבר שיגרו הזרועות הצבאיות בעזה מטח רקטות לבר הים, במטרה לאותת לישראל על הכוונות אם ישראל תכריז על סיפוח של שטחים ביהודה ושומרון. דובר חמאס אמר כי מדובר ב"איום לגניבת אדמות פלסטיניות", וקבע כי מטרת הארגון היא לגרש את ישראל מכל השטחים הפלסטיניים. "ההחלטה והתוכנית הנפשעת הזאת, לא נכביר במילים אלא נאמר מילים בודדות וברורות – ההתנגדות מחשיבה את ההחלטה כהכרזת מלחמה על העם הפלסטיני. ההתנגדות מוכנה להגן על העם שלה ועל מקומותיו הקדושים", אמר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *