Hadas Parush/FLASH90

גפני: "באם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות – אמליץ לפרוש מהממשלה"

יו"ר 'דגל התורה' הגיב לדיווחים כי במשרד הבריאות ובמל"ל ימליצו מחר לסגור את הישיבות, כולל הלומדות בקפסולות: "באם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות - אעלה למרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ואמליץ בפניהם שלא להיות שותפים בממשלה כזאת"

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הגיב הערב (ראשון) לדיווחים כי במשרד הבריאות ובמטה לביטחון לאומי (המל"ל) ימליצו מחר לממשלה לסגור את עולם הישיבות, כולל אלו שבקפסולות, ואיים בפרישה מהקואליציה: "באם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות – אעלה למרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ואמליץ בפניהם שלא להיות שותפים בממשלה כזאת", אמר גפני.

ב'ישראל היום' דווח עוד כי בלשכת ראש הממשלה דנים הערב בהצעות שיובאו מחר לאישור הממשלה, בהם בין היתר דרישה להגביל את מספר המתפללים בבתי הכנסת ל-20, אחרי שדרישה דומה סוכלה בשבוע שעבר על ידי המפלגות החרדיות ומספר המשתתפים בבתי הכנסת נותר נכון לעכשיו על 50.

גורם במשרד הבריאות הזהיר כי "אם לא ייעשו צעדים עכשיו, נצטרך לעשות הגבלות קשות יותר אחר כך. זו ההזדמנות האחרונה לעשות צעדים חריפים כדי לא להגיע למצב קשה יותר. זו הקריאה האחרונה". כאמור, מדובר בהמלצות משרד הבריאות וייתכן שעד לקבלת החלטה סופית יחולו שינויים.

בשורה: בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש – הלוויות יערכו עד 50 איש

הממשלה תתכנס מחר באופן חריג, רק יממה אחרי הישיבה שהתקיימה הבוקר, בכדי לדון בהגבלות נוספות. בעקבות העלייה בתחלואה, הישיבה תתקיים בשיחת וידאו. "אנחנו חייבים לעשות את מה שנדרש. לכן, ביממה הקרובה, לאחר המצגת שתוצג כאן, אנחנו נידרש לישיבת ממשלה נוספת כדי לקבל את ההחלטות הדרושות הן בצעדים מעשיים והן בחקיקה", אמר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

נתניהו הוסיף כי "ארגון הבריאות העולמי ציין את המזרח התיכון כמוקד התפשטות עולמי. זה לא פוסח על ישראל, זה כאן. ולכן, אנחנו גם רואים, כפי שהתרעתי, שההתפרצות הזאת תלווה גם בעלייה, בהכפלה, של מספר החולים הקשים – דבר שיאתגר את מדינת ישראל ואת מערכת הבריאות שלנו.

"שוחחתי על כך הבוקר עם שר הבריאות, ואתמול בלילה עם גורמים שונים. אנחנו נידרש לצעדים נוספים מעבר למה שהחליטו קבינט הקורונה והממשלה בסוף השבוע שעבר. לצורך זה אני מבקש בגמר הדיון של ישיבת הממשלה הזאת להביא הערכה מחודשת על מצבנו, לאן אנחנו הולכים והצעדים הנדרשים".

אושר בכנסת: ממחר – אירועים יוגבלו עד 50 אנשים • הממשלה תתכנס שוב

"כמו כן, ביקשתי בהתאם לדיונים שקיימנו להביא הנה את יו"ר הכנסת יריב לוין ואת ראש ועדת חוק, חוקה ומשפט יעקב אשר, כדי להעמיד אותם על החומרה של המצב. אנחנו במצב חירום, אנחנו לא יכולים להתנהג בחקיקה בכנסת, בצעדים שאנחנו עושים, כאילו אנחנו בימים כתיקונם. לא כך הדבר, ועל כן אנחנו רוצים לקדם גם את האמצעים לקבלת החלטות וגם את קבלת ההחלטות בהיקף אחר ובעוצמה אחרת, כדי לבלום את התפשטות הקורונה. אם לא נבלום את התפשטות הקורונה, לא תהיה לנו לא בריאות ולא כלכלה, וייגבו חיים של אזרחים רבים במדינת ישראל", אמר ראש הממשלה.

ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד תקף היום את אופן קבלת ההחלטות בממשלה ואמר כי "50 מתפללים בבית הכנסת הגדול באלנבי ו-50 מתפללים בבית הכנסת הקטן ביותר בשכונה זה לא אותו סיכון. ההנחיה היתה צריכה להתקבל לפי גודל בית הכנסת. הממשלה הזו פשוט לא יודעת לנהל כלום".

6 תגובות

כן תתכוננו לכך שתינתן הוראה לסגור את הישיבות בעוד בתי המשפט חוגגים בלהרוס משפחות בישראל ואוכלים ארוחות שחיתות ועליזים על חשבוננו ועל חשבון התורה הקדושה.

בתי משפט מנהלים כבר דיונים בזום

הנה סןף סוף יאיר לפיד עוזר לכם להמשיך לידבק ולכן גם קורא לא ליסגור את בתי הכנסת…… משוגעים תרדו מהגדר
אנחנו רוצים להיות בריאים ולכן טוב עושה הממשלה שסוגרת את בתי הכנסת ושומרת על בריאותינו החילונים לא מענינים אותי אם הם רוצים להיתאבד
משוג

אין כזו חיה "באם" א ל א "אם": אם תתקבל החלטה…. כך צריך לומר.
חוצמזה: אם כן, מה יש לעשות, הרב גפני? להמשיך כך שהישיבות תהיינה מדגרות של הקורונה,לרבנן ותלמידיהון ותלמידי תלמידיהון, להוריהון ולסביהון, לאחיהון ולאחיותיהון???????????????????

תפסיקו לנהוג במצוות אנשים מלומדה ויפסיקו להיות מקרי הדבקות ומוות במגזר.

כמו שכבר אמרו, הציבור החרדי מקבל את זה קשה יותר כי יש עלינו הקפדה ייתרה משמיים. אז שאנשים מזלזלים בהנחיות, הולכים עם מסכות על הסנטר שזה כמו אדם שטובל עם שרץ בידו. אז קורים גם מקרי הדבקות ומוות ח"ו.

מה קרה ו"לנשמרתם לנפשותכם"? זה לא פתגם יפה, זאת מצוות עשה מהתורה!

אם צריך לסגור את הישיבות שיסגרו. אבל אם סוגרים את הישיבות ופותחים את הים הברכות והאולמות ברור למה עושים את זה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *