אושר סופית בכנסת: הגדלת הקנס על אי–עטיית מסכה מ–200 ל-500 ש"ח

המליאה אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לפיה גובה הקנס בגין אי עטיית מסיכה במרחב הציבורי יוגדל, בתמיכת 34 ח"כים מול 24 מתנגדים. לפי החוק, לשוטרים תהיה חובה להפעיל שיקול דעת "בהתאם לנסיבות העניין"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שמעלה את גובה הקנס המינהלי בגין אי עטיית מסיכה מ-200 ל-500 שקלים ולקבוע כי עבירה זו תוכל להיאכף לא רק על ידי שוטר אלא גם על ידי מפקחים שהם עובדי המדינה, פקחי רשות הטבע והגנים, עובדי רשות מקומית ופקחים עירוניים. בקריאה שלישית תמכו 34 אל מול 24 מתנגדים

עוד מוצע לקבוע, כי בטרם יפעיל גורם שאינו שוטר סמכות כאמור, יעבור הכשרה ייעודית לעניין זה וכי הפעלת פיקוח והטלת קנס בגין עבירה זו תעשה בהתאם למדיניות אכיפה כללית, בהתחשב, בין השאר בצורך באכיפה לפי אמות מידה שוויוניות, בשים לב לצורך בקביעת תנאים לאכיפה כלפי אוכלוסיות מיוחדות ובאפשרות להימנע מהטלת הקנס בהתאם לנסיבות העניין. משטרת ישראל תהיה אחראיות לקבוע את המדיניות ואת ההכשרה כאמור.

לגבי עבירות מינהליות נוספות הקשורות לפתיחה של עסקים, מוצע לאפשר המצאה של הודעה על הטלת הקנס גם בדרך של מסירה לאחראי על המקום או העסק, בנוסף לשליחתה בדואר רשום למפעיל. בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בשל העלייה ברמת התחלואה בתקופה האחרונה ואי–ציות להוראות שמטרתן מניעת הדבקה בנגיף ובין השאר החובה לעטות מסכה, מוצע לתקן את חוק האכיפה ולקבוע הוראות שמטרתן ייעול והגברה של האכיפה."

יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר הציג את ההצעה ואמר: "על אף המחלוקת בעניין הזה, לאור העמדה של גורמי המקצוע במשרד הבריאות והמל"ל אישרה הוועדה כי אין מנוס מצעדים אלה, כדי למגר את התופעה המסוכנת של אי עטיית מסיכה. אני מקווה שעצם העלאת הקנס והגברת הפיקוח תהווה גורם הרתעה ושלא יהיה צורך בהטלת קנסות בסכומים אלה במיוחד בתקופה כלכלית קשה".

ח"כ יואב סגלוביץ' אמר כי "המלצנו לעשות שתהיה קופה שכל הקנסות האלה הולכים לכל מי שנפגע בקורונה, אבל לא קיבלתם את ההמלצה אז היא הולכת לרשויות המקומיות. ובחלק מהמקומות יש שם אכיפת יתר בלתי מקצועית ובלתי עניינית". ח"כ אלי אבידר: "הלכתם והסכמתם להכניס פקחים עירוניים, מה עשיתם לציבור? לקחתם פקחים עירוניים שאין להם מושג איך להתנהל ונתתם להם סמכויות שיטור, הפכתם אותנו למדינת משטרה. הטירוף הזה ייפסק כאשר נתניהו יצא לנבצרות".

המליאה תצביע: ועדת החוקה אישרה את העלאת "קנס-המסכה" ל-500 ש"ח​

6 תגובות

על אי עטיית מסיכה אתמול 100 מחר 500.
על דריסת אדם לפני 10 שנים זה נקרא הריגה וישבו על זה שנה 1 בכלא. היום על דריסת אדם יושבים 13 שנה בכלא. מה ההיגיון?
אתמול על חניה אסורה מקבלים או דו"ח או בקשה להישפט ומקבלים כתב אישום וזימון לביה"מ השלום לעוד שנתיים ואז השופט אומר לך או 7 ימי מאסר או קנס 1000 ש"ח.
מה יחליטו מחר?
אולי כתב אישום עם מאסר שנה בפועל או קנס 10,000 על תנאי. מי יודע. כל יום חוק חדש יותר מגוכך מהיום שלפניו. ממשלת שולחנות מלאים צואה וקיא. איכסה.

לפרסם את שמות הח"כ שמתעמרים באזרחים , ונותנים לכל צרוע וזב סמכויות כשצריך
שיקול דעת שגם כך לא קיים
ירא הקהל וישפוט

המשטרה שקרנים ורמאים ונוכלים אוהבים רק את עצמם . נראה אותכם גיבורים להודות על האמת שטעיתם!!!

עכשיו אתם מבינים על מה דיברו רבי יואל מסאטמר ורבי חיים סינואני ועוד גדולי עולם על הקמת מלכות הרשעה?

בושה הכל אשמים החכים החרדים הם תומכים בחוק הזה מרוקנים לנו את הכיסים ונותנים למשטרה לרוקן לנו את הכיסים גנבים תתבישו לכם איכס

ברוך השם בבחירות האחרונות כבר לא הצבעתי ליהדות החרטה ג ועכשיו אני לפחות רגוע שאני לא הצבעתי לגנבים שמנסים לגנוב לנו כמה שיותר כסף קבוצת גנבים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *