צילום: צילום: ויקיפדיה

הפרוטוקול חושף: החרדים יצאו מהצבעה על ה'קאנטרי' שיחלל שבת

נציגי הציבור החרדי באשדוד יצאו מישיבת המועצה ואפשרו את ההתקדמות בהקמת ה'קאנטרי קלאב' שיפעל בשבת. גורם בכיר באגודת ישראל ל'מקומי JDN': "כל פעולתנו בעיר הם באישור ובהוראת וועדת הרבנים באשדוד שע"י כלל הקהילות בעיר"
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

בקהילה החרדית באשדוד תוהים מדוע נציגי הציבור החרדי אפשרו את אישור חוזה ההתקשרות עם החברה שתקים את ה'קאנטרי קלאב' שיפעל בשבת. מפרוטוקול ישיבת המועצה שנערכה לפני כחודש עולה כי הנציגים החרדים מאגודת ישראל ומש"ס יצאו מישיבת מועצת העיר בה אושרה ההחלטה ואפילו לא הביעו את התנגדותם למהלך המחפיר.

גורם בכיר באגודת ישראל בעיר מסביר בשיחה עם 'מקומי JDN' כי ההחלטה להימנע בהצבעה על האישור הטכני של החוזה עם החברה המפעילה את הקאנטרי הוכרעה על ידי רבני העיר כדי למנוע פגיעה בקודשי ישראל בתחומים אחרים שנמצאים במחלוקת וכי ההחלטה הייתה עוברת בכל מקרה בשל המיעוט החרדי במועצה.

"מבלי להיכנס לאמיתות ולחציי אמיתות שמופצים בכדי לגרום לנזק לציבור החרדי ולקודשי ישראל בעיר", הוסיף אותו גורם. "כל פעולתנו בעיריית אשדוד הם באישור ובהוראת וועדת הרבנים באשדוד שע"י כלל הקהילות בעיר". יצויין כי פנינו לנציגי ש"ס במועצת העיר אך אלו לא ראו לנכון להסביר את הצעד ולא שלחו כל תגובה.

בישיבת מועצה שנערכה בתאריך 3/6 אישרה מועצת העיר פה אחד את ההסכם בין חפ"א לחברת הולמס ספייס על השלמת בנייתו והפעלתו של מבנה הקאנטרי קלאב ברובע יג' בעיר. על פי ההסכם בין הצדדים העבודות על המבנה והכשרתו לפעילות, לא יעלו על תקופה של שנה וחצי שבסופה יחל לקבל לקוחות. מרכז הספורט יאפשר כניסה באמצעות כרטיס אורח בתשלום או רכישת מנויים והוא יפעל בכל ימות השנה למעט ביום הכיפורים בו מרכז התרבות והספורט יהיה סגור.

בפרוטוקול של ישיבת המועצה שהגיע ל'מקומי JDN' נכתב לפני העלאת הנושא לסדר היום: "יצאו מהאולם חברי סיעת ש"ס ואגודה (הרב דרעי, הרב אמסילי, הרב אזולאי,הרב כהן ,הרב טוויטו ,אבי אמסלם הודיע שלא ישתתף בנושא ,הרב ויינגרטן,שמואל שוק,עזרא שור,אפריים וובר)".


נציגי הציבור החרדי יוצאים ממועצת העיר לפני הדיון על ה'קאנטרי קלאב' שיפעל בשבת.

לאחר שהמועצה קיבלה את ההחלטה ואישרה סופית את הקמתו של המתחם שייפגע בסטטוס קוו בעיר המעורבת נכתב בפרוטוקול, "נכנסו לאולם: הרב חיים אמסילי,הרב אהרון כהן, הרב אפריים וובר ,הרב עזרא שור,הרב יחיאל ויינגרטן הרב שמואל שוק, הרב טוויטו ואבי אמסלם".


הנציגים חוזרים לאחר האישור

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. או שכן, או שלא, מה שבטוח, לא ראינו שהפוליטקאים יותר מידי דואגים לכל קדשי ישראל…
  אני לא מדברת ספצפית על אשדוד, לא מכירה את חברי העייריה שם, רק באופן כללי, מרגיש שהנציגים שלנו שכחו איזה ציבור הם מייצגים
  ממש עקבתא דמשיחא

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן